Gboard Go je méně náročná klávesnice od Googlu. Prozatím ale jen pro vyvolené

google gboard go

Uběhl týden a máme tady další “Go” aplikaci od Googlu, která je určena pro levné telefony s menším výkonem. Tentokrát se dostalo na klávesnici Gboard Go. Doplňuje tak například Mapy Go, YouTube Go apod. 

Gboard Go je prozatím jen pro Android 8.1 Oreo 

Podobně jako například YouTube Go, i klávesnice od Googlu je zpočátku oficiálně omezená jen na minimum zařízení, respektive v tomto případě na žádné. Momentálně je pro spuštění potřeba Android 8.1 a zařízení s malým množstvím paměti RAM. A takové zařízení na trhu momentálně není. Dá se ale očekávat, že časem se bude postupně uvolňovat. Připravujete se to také na spuštění Android Go telefonů.

gboard go klavesnice Klávesnice Gboard Go je méně náročná

Gboard Go vypadá a funguje téměř úplně stejně jako klasická klávesnice od Googlu. Obsahuje témata, psaní tahem prstu, má integrované vyhledávání. Chybí ale třeba funkce jako je vyhledávání GIF obrázků nebo samolepky. Zároveň využívá mnohem méně paměti RAM, a to zhruba o polovinu méně. 

Lidé už tuto verzi dokázali stáhnout z Google Play, oficiálně ji však ještě nenajdete. Pokud si méně náročnou klávesnici chcete vyzkoušet, tak můžete APK soubor stahovat ZDE. Počítejte ale s tím, že je podmínka pro fungování Android ve verzi 8.1, takže funguje prozatím jen na Nexus a Pixel telefonech. 

Na kterou “Go” aplikaci od Googlu se nejvíce těšíte? 

Zdroj: androidpolice.com 

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (0)