Novinky v Gboard 6.2: Pohyblivá klávesnice a lepší kopírování

Gboard 6.2

Na Google Play přistála nová betaverze klávesnice Gboard 6.2. Opět přináší kromě oprav také několik zajímavých novinek, pojďme se na ně podívat.

Gboard 6.2 je zatím dostupná v betaverzi

Tou první změnou je možnost pohybovat klávesnicí v režimu jedné ruky. Když vyberete tento režim, můžete si všimnout nové ikony, po stisknutí půjde různě měnit umístění klávesnice. Bohužel když si klávesnici posunete více do středu obrazovky, tak spodní část nebude průhledná, zůstane nadále šedá a neprůhledná.

Druhou novou věc opět najdete v ikonce Google v levém horním rohu klávesnice. Po otevření ikony se symbolem textového kurzoru se objeví několik tlačítek, kterými se bude ovládat editace textu. Mnohem lépe se pomocí nich bude přesunovat po textu.  Může se to hodit například při psaní emailů.

Poslední novinkou jsou návrhy GIF obrázků. Když do chatu například zadáte „What’s Up?“, tak Google automaticky navrhne GIF obrázky, které se tematicky hodí. Bohužel tato funkce nepodporuje český jazyk. Pokud nechcete čekat, až se novinky dostanou do normální verze, můžete stahovat APK soubor například z APKMirror a manuálně si betaverzi nainstalovat.

[appbox googleplay com.google.android.inputmethod.latin]

Používáte klávesnici Gboard, nebo máte jiného favorita?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (5)