Galaxy S4: Uživatelé si stěžují na chyby v obraze

samsung_galaxy_s4

Na oblíbeném diskuzním fóru XDA Developers to vře. Čím dál tím více uživatelů uvádí, že se na jejich nové Samsung Galaxy S4 objevují grafické artefakty snižující kvalitu obrazu.

Na začátku byl uživatel, který si pravděpodobně myslel, že se mu do ruky dostal vadný kus. Svěřil se ve vláknu na fóru XDA Developers a zjistil, že není sám. O co jde? Pokud rychle scrollujete v tmavém menu (např. Nastavení) rychle sem a tam, dochází k jakémusi rozmazávání a deformaci textu a například při svižnějším posunu mizí předělové čáry mezi jednotlivými položkami v seznamu. K tomu se přidávají ještě do fialova zbarvené artefakty. Z některých příspěvků lze soudit, že se jedná spíše o chybu rozhraní TouchWiz nebo zkrátka o “nějakou” softwarovou chybu a displej tím pádem není vadný. Zprávy o těchto problémech přicházejí ze všech koutů světa.

black_crush_2

S chybami v zobrazení se prý lze nejčastěji setkat tam, kde je velký kontrast mezi černou a bílou. Jak známo, použitý SuperAMOLED displej nevyužívá standardní metodu podsvícení – místo toho emitují světlo samotné pixely. Několik uživatelů se pokusilo natočit video, ovšem málokdy se to podařilo v takové kvalitě, aby byly artefakty a deformace textu jasně zřetelné. Jednou z lepších nahrávek je následující video z YouTube. Doporučujeme shlédnout v maximálním možném rozlišení, jinak nejsou detaily patrné. V záznamu je vidět, že poté, co uživatel spustil program Screen Adjuster, podařilo se chyby v zobrazení do značné míry eliminovat.

 

http://youtu.be/qgxZfT0yXyY

 

Námi testovaný kousek se s tímto problémem nepotýkal a doufáme, že ani vy na tento neduh nenarazíte.

 

Screen Adjuster
Netman
Verze 1.7 (15. 9. 2012)
Velikost 49 kB
2.0+


Zdarma

 

Zdroj: PhoneArena, XDA-Developers

Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)