Galaxy S II a Galaxy Note dostanou aktualizaci na Jelly Bean do konce roku

samsungs2jellybean

Ještě před několika týdny jsme mohli slýchat spílání uživatelů na výrobce telefonů, že ještě nevydali aktualizaci na Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Teď začíná vše znovu s jediným rozdílem – čeká se, zda a kdy ten který model dostane Android 4.1 Jelly Bean, následně se nadává, že “právě ten či onen není na seznamu”.

Poslední “drby” tvrdí, že vše je na dobré cestě k tomu, aby poslední verzi Androidu dostal jak Samsung Galaxy S II, tak i Galaxy Note. Případné nadšení ale lehce zchladíme informací, že by se tak nemělo stát dříve než v posledním čtvrtletí tohoto roku, pravděpodobně až na jeho konci. Uvedené informace pocházejí ze stránky SamMobie, a ačkoli nebyly oficiálně potvrzeny, zmíněný web v minulosti opakovaně přinášel zprávy, jež se později ukázaly jako pravdivé.

Aktuální vlajková loď – Galaxy S III – se Jelly Beanu dočká o něco dříve – interní testování aktualizované ROMky prý dopadla dobře, takže pokud se nenajde závažný důvod k odložení, měli by se majitelé “es trojky” dočkat Androidu 4.1 na přelomu třetího a čtvrtého čtvrtletí.

Otázkou je, s jakou verzí bude 29. srpna před veletrhem IFA v Berlíně představen Samsung Galaxy Note II, který je otestován s ICS, nicméně je možné, že ještě před oficiálním uvedením dostane firmware s JB. Pokud by Samsung nestihl nasadit Jelly Bean do prezentace, pak by se patrně zařízení dostalo na trh s touto verzí ve čtvrtém čtvrtletí.

Zdroj: Android Central.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (21)