Telefon Galaxy Nexus dostává neoficiální Android 5.0 Lollipop

Samsung Galaxy Nexus Android 5.0 Lollipop

Mobilní telefon Samsung Galaxy Nexus lze ve dnešní době považovat již za starší model. To potvrdila i společnost Google, která pro Galaxy Nexus již nechystá oficiálně uveřejnit nový Android 5.0 Lollipop. Důvodů je rovnou několik, a to zejména starší procesor a malá kapacita paměti RAM. Jak se ale zdá, tak se Android 5.0 Lollipop dostal na toto zařízení rychleji než na ty oficiálně podporované.

Samsung Galaxy Nexus Android 5.0 Lollipop

Za portem ROM s Androidem 5.0 Lollipop stojí šikovní vývojáři z fóra XDA Developers. V tento okamžik se však jedná o velmi nestabilní build, který obsahuje mnoho chyb. Mezi známé chyby v tento okamžik patří:

  • nefunkční předinstalovaná aplikace fotoaparátu (pokud stáhnete z Google Play jinou aplikaci, tak bude fungovat bez problémů)
  • telefon nenačte SIM kartu

Galaxy Nexus Lollipop 1 Galaxy Nexus Lollipop 2 Galaxy Nexus Lollipop 3

Podle slov vývojářů se nejedná o ROM, která je určena ke každodennímu používání, ale v tento okamžik slouží k osahání nového systému. Na vývoji se však usilovně pracuje a je tak možné, že již velmi brzy bude Android 5.0 Lollipop dostupný i pro starší mobilní telefon Samsung Galaxy Nexus. Pokud vás zajímá více ohledně tohoto projektu, včetně návodu na instalaci, tak navštivte stránky XDA Developers.

Vlastníte Galaxy Nexus? Vyzkoušeli byste nový Android 5.0 Lollipop?

Zdroj: PHAndroid.

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)