Samsung oficiálně spouští Android 7.0 Nougat Galaxy Beta Program

samsung-nougat-galaxy-beta-program_ico

Několik dní kolovaly zvěsti o tom, že Samsung chystá spuštění programu pro testování Androidu 7.0 Nougat na vybraných trzích. Poprvé firma představila tento program v souvislosti s přípravami aktualizace na Android 6.0 Marshmallow. Letos přichází Android 7.0 Nougat Galaxy Beta Program pro majitele telefonů Samsung Galaxy S7 a Galaxy S7 Edge. Uživatelé, kteří si chtějí vyzkoušet chystané novinky dříve než ostatní, tak mají jedinečnou možnost.

Galaxy Beta Program je zatím dostupný jen ve vybraných zemích

Bohužel pro nás je Galaxy Beta Program otevřen pro majitele uvedených modelů ve Spojených státech, Velké Británii, Jižní Koreji a brzy bude spuštěn v Číně. Účastníci testování se musí nejprve zaregistrovat, přičemž platí, že počet testerů je omezený, takže kdo dříve přijde, ten má větší šanci. Některé zdroje ovšem uvádějí, že po první vlně nabírání beta testerů bude s nějakým časovým odstupem následovat další.

Samsung spouští Android 7.0 Nougat Galaxy Beta Program pro Galaxy S7 a S7 Edge Samsung spouští Android 7.0 Nougat Galaxy Beta Program pro Galaxy S7 a S7 Edge

Doba trvání a ukončení programu se v jednotlivých zemích bude lišit. Uživatelé si budou moci vyzkoušet Android 7.0 Nougat v provedení Samsungu s příslušnými úpravami uživatelského rozhraní a funkcemi. Pokud narazí na chybu či nedostatek, měli by ji ohlásit Samsungu, který zjedná nápravu. Jihokorejský výrobce také uvítá zpětnou vazbu o spolehlivosti, výkonu a použitelnosti nové verze. Cílem celé akce je “vyvinout spolehlivý, výkonný software a poskytnout vylepšený a optimalizovaný zážitek pro všechny uživatele”. Zájemci o účast také musí mít aktivní účet Samsung a splnit požadavky pro zapojení do programu. Pak již nic nebrání ve stažení aplikace Galaxy Beta Program z repozitáře Galaxy Apps či programu Samsung Members, který zajistí vše potřebné.

Proti tomu největší jihokorejský konkurent Samsungu, společnost LG, již oznámil postupné uvolňování aktualizace na Android 7.0 pro svou letošní vlajkovou loď G5.

Zapojili byste se do beta testování nové verze systému, nebo si raději počkáte na stabilní sestavení? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: sammobile.com, news.samsung.com, venturebeat.com, androidheadlines.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)