Konec odposlechů a maximální bezpečí vaších dat s telefonem FreedomPop

freedompop_ico

Asi jen málokdo dosud neslyšel jméno Edwarda Snowdena – člověka, kvůli kterému vypukl celosvětový skandál kolem globálních odposlechů Národní bezpečnostní agenturou NSA a dalšími zpravodajskými službami. Nejen politici, ale i podnikatelé a běžní zákazníci začali stále častěji řešit zajištění soukromí, takže bylo jen otázkou času, kdy někdo nabídne odpověď. Výsledkem je telefon FreedomPop „Snowden Phone“, postavený na tři roky starém Samsungu Galaxy SII, který by měl nabídnout maximální možnou bezpečnost.

FreedomPop Snowden Phone FreedomPop Snowden Phone

Zařízení je chráněno doslova na všech úrovních, včetně stahování a instalace aplikací. Veškerá komunikace s okolním světem, včetně telefonátů a textových zpráv, je šifrovaná a údajně „naprosto bezpečná“. Pro stoprocentní jistotu je ale nezbytné, aby stejně bezpečný telefon s podobnými schopnostmi používaly obě strany. Při použití anonymního mobilního Internetu je ve výchozím stavu zapnuto 1024bitové šifrování, které se již stává standardem, nicméně pokud by se to někomu zdálo málo, může uživatel tento parametr změnit.

Hardware je stejný jako u Samsungu Galaxy SII, takže logicky nelze očekávat špičkový výkon. Srdcem je dvoujádrový procesor Samsung Exynos na 1,2 GHz, k pořizování fotografií poslouží 8 Mpx fotoaparát a na aplikace a data čeká 16 GB interního úložiště.

Cena telefonu je 189 dolarů (v přepočtu bez daně a cla 3 700 Kč), což je zanedbatelná částka pro někoho, kdo si zakládá na soukromí. Za tuto sumu získá zákazník bezplatné hovory a zprávy, internet zdarma, ale s měsíčním limitem 50 MB, a to ještě pouze v prvních třech měsících. Potom je třeba platit deset dolarů měsíčně.

Zdroj: Galaxy Droid, Telegraf.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)