Freedom 251: Telefon za cenu šálku prémiové kávy

freedom_251

Nelíbí se vám často astronomické částky, které je nutné zaplatit při koupi některého z posledních modelů mobilních telefonů? Pak jistě oceníte přístroj vstupující na indický trh. Jedná se totiž o chytrý telefon, jehož cenovka se rovná běžnému obědu nebo šálku prémiové kávy. Jakou hardwarovou výbavou se může zařízení dostupné již za 3,6 amerických dolarů (přibližně 88 Kč) pochlubit?

461449-freedom-251-launch

Výbava telefonu Freedom 251 sice není nijak dech beroucí, ale v poměru cena výkon rozhodně obstojí na výbornou. V těle přístroje totiž najdeme čtyřjádrový procesor, jehož jádra jsou taktována na 1,3 GHz. Ten je doplněn o 1 GB operační paměti a 8 GB interního úložiště.

Freedom 251

Freedom 251

O fotografie se postará 3,2MPx zadní snímač, kterému sekunduje přední kamera disponující 0,3 MPx. Starost si nemusejí dělat ani uživatelé využívající dvojici SIM karet zároveň, neboť Freedom 251 disponuje technologií Dual SIM. Samozřejmostí je potom podpora 3G připojení a operační systém Android 5.1. Dostatek energie má za úkol dodat baterie s kapacitou 1 450 mAh. Jedinou překážkou pro případné zájemce žijící v našich končinách může být fakt, že přístroj zahájí svůj prodej pouze na indickém trhu.

A co je důvodem, proč je tento přístroj doslova za hubičku? Zdá se, že jej dotuje přímo indická vláda.

Zdroj: phonearena.com

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)