Fototest OnePlus 6 vs. Xiaomi Mi 8 vs. zrcadlovka Sony

fototest oneplus 6 vs xiaomi mi 8 vs zrcadlovka sony

Nová várka fototestů je zde. Máme pro vás nové telefony, vrátíme se ale i k dříve otestovaným modelům, a to z toho důvodu, že jsme nově zařadili k porovnání fotografií také Full Frame fotoaparát Sony A7ii s objektivem Canon FD 28mm F2.8. Díky tomu tak fototesty dostávají úplně nový rozměr, kdy telefony nejen soupeří mezi sebou, ale můžou se ihned srovnat s kvalitní digitální “zrcadlovkou”. Jako první zde máme dvě žhavé novinky z Číny. Pojďme se podívat na fototest OnePlus 6 a Xiaomi Mi 8.

Který telefon fotí lépe? OnePlus 6 nebo Xiaomi Mi 8?

Nejprve tu máme OnePlus 6, který má duální fotoaparát se dvěma snímači Sony. První je Sony IMX 519, který má 16 MPx, podporuje EIS i OIS a světelnost je F/1.7. Sekundární fotoaparát má snímač Sony IMX 376K, který má 20 MPx a světelnost F/1.7. Podporuje se nahrávání až ve 4K rozlišení a 60 FPS. Přední selfie kamera má 16 MPx, EIS a světelnost F/2.0.

[aps_product_sz id=”492414″]

Xiaomi Mi 8 má také duální fotoaparát, akorát ve složení 2x 12 MPx. Hlavní fotoaparát má také čtyřosou optickou stabilizaci obrazu (OIS) a světelnost F/1.8. Sekundární fotoaparát má světelnost F/2.4. Podporuje nahrávání videa až ve 4K rozlišení, ale pouze ve 30 FPS. Přední selfie fotoaparát má 20 MPx a světelnost F/2.0.

[aps_product_sz id=”493851″]

Třetí snímky v tomto fototestu pochází z Full Frame fotoaparátu s výměnnými objektivy. A to Sony A7ii s objektivem Canon FD 28mm se světelností F/2.8. Nejedná se přímo o digitální zrcadlovku, protože nemá “zrcadlo”. Obraz z objektivu jde rovnou na snímač a ten posílá obraz i do digitálního hledáčku, ve kterém je displej. Díky tomu je tento fotoaparát kompaktnější.

Přestože při srovnání fotoaparátů mobilních telefonů nelze u všech nastolit úplně stejné podmínky, snažili jsme se tomuto ideálu co nejvíce přiblížit. Všechny snímky byly vytvořeny z téměř identického místa, ve stejný čas i za totožných podmínek.

Fototest OnePlus 6 vs. Xiaomi Mi 8 vs. zrcadlovka Sony A7ii

test selfie kamery xiaomi mi 8 vs oneplus 6 vs zrcadlovka sony

Srovnání kvality videa – Xiaomi Mi 8 vs OnePlus 6

Xiaomi Mi 8 vs OnePlus 6 – video test – SvetAndroida.cz

Xiaomi Mi 8 vs OnePlus 6 - video test - SvetAndroida.cz

Závěrečně hodnocení fototest OnePlus 6 vs Xiaomi Mi 8 vs zrcadlovka Sony A7ii

Z fotografií za denního světla jde vidět, že mobilní telefony se už na první pohled poměrně zdatně dokážou vyrovnat zrcadlovkám. Umělá inteligence pomáhá hodně vylepšovat fotografie. Množství detailů je největší u Sony A7ii, obzvlášť u vlasů modelky to jde vidět, kde zrcadlovka dokáže zabrat doslova každý jednotlivý vlas. Mezi OnePlus 6 a Xiaomi Mi 8 nám množství detailů přijde lepší u Xiaomi Mi 8. Barevné podání je téměř identické u všech tří zařízení.

Pokud se přesuneme na fotografie ve zhoršených světelných podmínkách a v noci, tak už jdou vidět větší rozdíly. Největší šum můžeme vidět na OnePlus 6 telefonu, na druhou stranu oproti předchozímu modelu zde vidíme velký posun kupředu. OnePlus 6 má velmi dobrý dynamický rozsah, obzvlášť na snímku s reklamou to jde vidět. Zrcadlovka pak nabízí největší množství detailů. U videa si pak můžete všimnout, že Xiaomi Mi 8 hodně ztrácí na detailech.

Líbí se vám více fotografie z OnePlus 6 nebo z Xiaomi Mi 8?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (30)