Fototest OnePlus 6 vs iPhone X: Vyrovná se cenově dostupný telefon Applu?

fototest oneplus 6 vs iphone x test fotografie

Dnes jsme připravili fototest OnePlus 6 vs iPhone X. Právě produkty od Applu bývají často terčem při představení nových OnePlus telefonů. Jak to ale bude, když je postavíme do rovnocenného testu? Zvítězí cenově dostupnější OnePlus 6, nebo první místo získá Apple iPhone X.

Fototest OnePlus 6 vs iPhone X: Který telefon fotí lépe?

Prvním telefonem v dnešním foto srovnání je OnePlus 6, který má duální fotoaparát se dvěma snímači Sony. První je Sony IMX 519, který má 16 MPx, podporuje EIS i OIS a světelnost je F/1.7. Sekundární fotoaparát má snímač Sony IMX 376K, který má 20 MPx a světelnost F/1.7. Podporuje se nahrávání až ve 4K rozlišení a 60 FPS. Přední selfie kamera má 16 MPx, EIS a světelnost F/2.0.

[aps_product_sz id=“492414″]

Apple iPhone X už má také duální fotoaparát, který má dvakrát 12 MPx. Nechybí dvojitá optická stabilizace (OIS). První objektiv má světelnost F/1,8. Telebjektiv má clonu F/2.4. A i tento smarthpone dokáže nahrávat videa ve 4K rozlišení a 60 FPS. Přední selfie kamera má u iPhone X 7 MPx a světelnost F/2.2.

[aps_product_sz id=“452459″]

Třetí snímky v tomto fototestu pochází z Full Frame fotoaparátu s výměnnými objektivy, tzv. bez zrcadlovka. A to Sony A7ii s objektivem Canon FD 28mm se světelností F/2.8.  Účelem zapojení fotoaparátu s FullFrame (FF) snímačem je pouze pro poukázání na to, jak moc se dnešní telefony kvalitou přibližují kvalitě “velkých” fotoaparátů. Snažili jsme se test udělat z pohledu běžného uživatele, takže jsme testy prováděli na automatický režim ve výchozím nastavení zařízení. Abychom vyvážili fakt, že telefonům dnes značně pomáhá pokročilý automatický režim úprav, který se děje na pozadí každé fotografie automaticky, udělali jsme u FF fotoaparátu pouze základní úpravu, kdy jsme vyvážili světlé a tmavé scény, aby vynikl větší dynamický rozsah, který zpravidla roste s velikostí čipu fotoaparátu a je právě velkou výhodou u použitého FF fotoaparátu.

Porovnání fotoaparátů Apple iPhone X vs. OnePlus 6

fototest iphone X vs oneplus 6 detail oblicej

Srovnání kvality videa OnePlus 6 vs. Apple iPhone X

OnePlus 6 vs Apple iPhone X – Test kvality videa – SvetAndroida.cz

OnePlus 6 vs Apple iPhone X - Test kvality videa - SvetAndroida.cz

Fototest OnePlus 6 vs iPhone X: Závěrečné hodnocení a porovnání fotografií

Z fotografií je zřejmé, že iPhone X měl problémy s expozicí, vidět to jde například u fotografie z metra, nebo u té, kde je modelka opřená o strom. Pokud tyto dvě fotografie odděláme, tak jsou si oba telefony svou kvalitou hodně podobné. Míra detailů je mírně lepší u OnePlus 6, na druhou stranu hlavně u nočních fotografií zase vidíme více šumu. Zároveň u protisvětla jde vidět, že OnePlus 6 tvoří nepěkné artefakty. Test selfie kamery vyšel přesně tak, jak se dalo očekávat, OnePlus 6 více retušuje, zatímco iPhone X nechává vyniknout reálnou tvář.

U testu kvality videa nám přišel ve stabilizaci lepší iPhone X. Oba telefony mají tendenci sklouzávat do teplejších barev, iPhone X více do červených/fialových barev, OnePlus 6 trochu do zelena. Za denního světla už to tak vidět nejde. V noci ale hodně. Celkově nám ale kvalita fotoaparátů u obou telefonů přijde hodně podobná. Vzhledem k tomu, že OnePlus 6 stojí dvakrát méně než Apple iPhone X, je pro nás i vítězem v tomto fototestu.

Za zapůjčení Apple iPhone X děkujeme společnosti Mobil Pohotovost.

Za zapůjčení OnePlus 6 děkujeme společnosti Gearbest.

Líbí se vám více fotografie z OnePlus 6 nebo z Apple iPhone X?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)