Fotoaparát Google 4.1: jednodušší přepínání mezi foťáky

google_camera_4_1_ico

O aplikaci Fotoaparát Google 4.1 jsme na stránkách našeho portálu nedávno psali s tím, že umí udělat pauzu při nahrávání videa. Teď vyplavala na světlo další novinka, kterou skrývá aplikace ve verzi z posledního vývojářského sestavení Androidu N.

Něco podobného budou znát fanoušci Motoroly X, kde bylo možné zapnout fotoaparát dvojitým “zavrtěním” telefonu. Uvedené gesto můžeme nejlépe přirovnat ke způsobu, jakým si lidé upravují hodinky na zápěstí – ostatně vidět ho můžete na následujícím videu.

Moto X Play Camera Review Smartphone with 21MP Camera

Moto X Play Camera Review Smartphone with 21MP Camera

Fotoaparát Google 4.1 v pátém (a posledním) vývojářském náhledu Androidu 7.0 Nougat přichází s něčím velmi podobným. Uvedeným gestem bude možné rychle přepnout mezi předním a zadním/hlavním fotoaparátem zařízení. Na první pohled to sice možná nevypadá moc intuitivně, ale jakmile si tento způsob několikrát zkusíte, skoro jistě si zvyknete a začnete ho používat raději než tlačítko na obrazovce.

Fotoaparát Google 4.1 bude “vychytaný”

Je vidět, že Google na svém Fotoaparátu pro Android N intenzivně pracuje. Aplikace se mimo to dočkala řady úprav uživatelského rozhraní směřujících k vyšší intuitivnosti. Těšit se můžete také na čistší animace.

Aplikace ve verzi 4.1 je k dispozici pouze na Androidu 7.0 Nougat. Můžete ji sice stáhnout z APK Mirroru, nicméně na starší verzi systému takřka jistě nepůjde nainstalovat. Velikost instalačního balíčku je necelých 35 MB.

Zdroje: androidauthority.com, androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)