Aplikace Fotoaparát Google 3.1 s novým rozhraním i funkcemi

fotoaparat_google_31

Aplikace Fotoaparát Google se dočkala další aktualizace, byť tentokrát nepříliš zásadní, čemuž odpovídá i “desetinkové” zvýšení čísla verze z 3.0 na 3.1. Patrně nejviditelnější novinkou tak je uživatelské rozhraní, které si mohli až dosud vychutnávat pouze novopečení majitelé telefonů Nexus 6P a Nexus 5X. Proti těmto zařízením ovšem Fotoaparát Google 3.1 nenabídne zpomalené video nebo režim sériového snímání.

Fotoaparát Google 3.1 přichází s novým rozhraním Fotoaparát Google 3.1 přichází s novým rozhraním

 

Nové uživatelské rozhraní ovšem nezakusí každý – bude se zobrazovat pouze na zařízeních s Androidem 6.0 Marshmallow. Velmi užitečnou “vychytávkou” je například rychlé přepínání mezi režimy gestem: tahem prstu doleva přepnete do módu natáčení videa, opačným směrem přejdete k pořizování snímků. Změn se dočkaly i další ovládací prvky – tak například tlačítko pro přepínání mezi předním a zadním fotoaparátem je nyní vedle tlačítka pro pořízení fotky/zahájení natáčení. Na druhé straně je pak odkaz pro přechod do galerie pořízených fotografií. Režimy focení a další nastavení lze nalézt v postranní výsuvné nabídce.

Nová verze také na některých zařízeních přináší funkci Auto HDR+. Týká se to například Nexusu 6, bohužel starší Nexus 5 zatím tuto funkci neobdržel. Přepínání HDR+ režimů je nyní rychlejší, takže uživatelé nemusí čekat dlouhé sekundy nad zdánlivě zamrzlým rozhraním.

Další změnu objevíte, když klepnete během natáčení videa na displej. Proti předchozí verzi nedojde k pořízení snímku, ale zařízení zaostří na bod, který jste klepnutím označili. To je jistě velmi užitečné pro všechny, kdož používají telefony k pořizování videí.

A konečně poslední dosud odhalená novinka: když v nastavení sekvenčního snímání zakážete na Nexusu 6P funkci SmartBurst, stále můžete pořizovat sekvence fotek. To je rozdíl proti předchozí verzi Fotoaparát Google 3.0, kde pokud jste zakázali SmartBurst, nebylo možné používat dávkové snímání vůbec.

Fotoaparát Google 3.1: nastavení Fotoaparát Google 3.1: nastavení

Kde stáhnout Fotoaparát Google 3.1?

Aktualizace programu Fotoaparát Google je pomalu uvolňována do Obchodu Play. Protože ale Google vydává updaty po etapách, budete si na novou verzi muset počkat několik hodin, v krajním případě až několik dnů.

Jestliže čekat nechcete, můžete si stáhnout podepsaný instalační APK balíček a nainstalovat si nejnovější verzi sami. V takovém případě je ale nutné povolit v systémovém nastavení instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran.

[appbox googleplay com.google.android.GoogleCamera]

Zdroje: Android Police a Android Authority.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (8)