Foto test vlajkových modelů. Finální srovnání a vyhodnocení (aktualizováno)

V posledních dvou týdnech jsme vám přinesli velký foto test většiny vlajkových modelů z poslední doby. Dnes tu pro vás máme poslední díl našeho mini seriálu, kde se zaměříme na kompletní srovnání a vyhodnocení nejlepšího foto telefonu.

Ve foto testu bylo celkem 7 telefonů

V redakci se nám v minulých týdnech sešlo celkem 7 vlajkových modelů z poslední doby. Toho jsme chtěli využít a vytvořit srovnání toho, jak fotí a natáčí videa. Na našich sociálních sítích jsme vám ukázali i jak test probíhal. Jelikož neexistuje držák na takové množství telefonů, museli jsme trochu experimentovat. Snažili jsme se o to, aby mohly být snímky pořízeny pokud možno ze stejného místa. Při fotografování a pořizování videa, byly telefony nastaveny na automatický režim.

Do testování se dostaly telefony Apple iPhone 7 Plus, HTC U Ultra, LG G6, Huawei P10, Honor 8 Pro, Samsung Galaxy S8 a Google Pixel. Až po konci testování jsme bohužel zjistili, že poslední jmenovaný telefon – Pixel má mírně škrábnuté krytí fotoaparátu, takže výsledky z tohoto telefonu nemusí zcela odpovídat realitě. Vliv to může mít na přímé protisvětlo. Kvalitu noční fotografie, dynamického rozsahu nebo stabilizace obrazu, neovlivňuje. Brzy porovnáme tento telefon znovu, abychom mohli mít jistotu, že vlasový škrábanec neovlivnil výsledky. Seznam detailnějších foto testů můžete nalézt níže.

Srovnání telefonů

Foto test vlajkových lodí (srovnání telefonů)

Foto test vlajkových lodí (srovnání telefonů)

Nejlepší fotomobil podle redakce Svět Androida

Jak ukázalo jednotlivé srovnání telefonů, u TOP modelů jsou již většinou rozdíly velmi malé a hodně záleží na subjektivních pocitech. Každému se líbí něco trochu jiného, proto jsme se rozhodli pro slepý test, aby se rozhodovalo jen na základě kvality snímků. Abychom měli nějaký základ, redakci a spolupracovníkům jsme poslali rovněž fotografie, na kterých není uveden název telefonu. Výsledky jsou poměrně překvapivé. Určovali se celkem tři telefony, umístění pak bylo obodováno. Za první místo byly tři body, za druhé místo dva body a za třetí místo jeden bod. Celkově hodnotilo osm lidí a výsledky jsou velmi těsné.

 1. Místo telefon číslo 7 – 17 bodů
 2. Místo telefon číslo 5 – 15 bodů
 3. Místo telefon číslo 6 – 11 bodů
 4. Místo telefon číslo 2 – 3 body
 5. Místo telefony číslo 3 a 1 – každý získal 1 bod

U nás nakonec zvítězil telefon číslo 7, a to velmi těsně před telefonem číslo 5. Hodně se nám líbil také telefon číslo 6. Pak už je větší mezera, kdy další telefony získávaly body u jednotlivců. Černým Petrem testování se stal telefon číslo 4, který jako jediný nezískal ani jeden bod. Dokážete uhodnout, který model to je?

Dokážete určit nejlepší fotomobil?

Na konec bychom chtěli zapojit i vás. Určitě jste si všimli hlasování. To je opět uzpůsobeno tak, abyste volili fotografie pouze podle jejich kvality, a ne podle značky telefonu. Na výběr máte celkem čtyři fotografie, ze kterých vybírala i redakce. Po dobu 24 hodin vás necháme volit nejlepší fotomobil, zítra dopoledne pak zveřejníme, které modely se za čísly skrývají. Fotografie v původní kvalitě můžete nalézt na redakčním Google Disku.

Výsledky hlasování

Jeden den jsme vás nechali hlasovat o to, abyste vy vybrali nejlepší fotomobil. Výsledky se podobají těm, které jsme vybrali v redakci. I u vás vyhrál telefon číslo 7 (Samsung Galaxy S8), fotografie z telefonu č.6 (LG G6) se vám také hodně líbily. Největší rozdál oproti hodnocení redakce můžeme vidět u telefonu č.4 (Huawei P10). Nebudeme vás už napínat, níže naleznete výsledky i samotné telefony, které se za čísly schovávají. Překvapily vás výsledky?

 • Telefon č. 1 – Google Pixel
 • Telefon č.2 – Honor 8 Pro
 • Telefon č.3 – HTC U Ultra
 • Telefon č.4 – Huawei P10
 • Telefon č.5 – Apple iPhone 7 Plus
 • Telefon č.6 – LG G6
 • Telefon č.7 – Samsung Galaxy S8

fototest vysledky

Za zapůjčení zařízení děkujeme společnostem Alza.cz, Honor, HTC, Huawei a Samsung.

Fotografie z jakého telefonu se vám líbí nejvíce?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)