Foto test Huawei P20 Pro vs. Samsung Galaxy S9+ vs. Google Pixel 2

foto test huawei p20 pro samsung galaxy s9 google pixel 2

V posledních týdnech jsme se dočkali vydání dvou hodně očekávaných telefonů. A to Samsungu Galaxy S9+ a Huaweie P20 Pro. Oba výrobci, jak Samsung, tak i Huawei se pro tento rok rozhodli zaměřit hlavně na fotoaparáty. I proto jsme byli zvědaví, jak si v reálném použití povedou. Aby celý náš foto test byl ještě o trochu zajímavější, vzali jsme k testování ještě Google Pixel 2, který patří k tomu nejlepšímu na trhu fotomobilů. Jak foto test dopadl?

Jeden, dva, nebo tři fotoaparáty jsou nejlepší?

Do našeho foto testu jsme zařadili tři smartphony, které se pohybují na vrchních příčkách v žebříčcích nejlepších fotomobilů současnosti. Podle známého webu DxOMark vedl Google Pixel 2. A to až do vydání telefonu Samsung Galaxy S9+, který je o jeden bod výše. Korejský telefon se ale na prvním místě dlouho neudržel, vypálil mu rybník Huawei P20 i P20 Pro. V reálném testu to ale může být vše úplně jinak.

foto test vlajkove modely huawei p20 pro samsung galaxy s9 google pixel 2

Přestože při srovnání fotoaparátů mobilních telefonů nelze u všech nastolit úplně stejné podmínky, snažili jsme se tomuto ideálu co nejvíce přiblížit. Všechny snímky byly vytvořeny z téměř identického místa, ve stejný čas i za totožných podmínek. Protože drtivá většina uživatelů mobilních telefonů nepoužívá manuální nastavení fotoaparátu, u všech smartphonů byl nastaven automatický režim. U Samsung Galaxy S9 a Huawei P20 Pro jsme však nastavili HDR, a to z toho důvodu, že HDR režim nejde na Pixel 2 telefonech vypnout.

[aps_product_sz id=”452209″]

[aps_product_sz id=”485914″]

[aps_product_sz id=”488685″]

Srovnání fotografií Huawei P20 Pro vs. Google Pixel 2 vs. Samsung Galaxy S9+

Huawei P20 Pro / Google Pixel 2 / Samsung Galaxy S9+

Fotografie v plném rozlišení najdete na Google Disku ZDE.

Foto test – finální zhodnocení fotoaparátů

Google Pixel 2 má z testovaných telefonů nejmenší počet fotoaparátů. Jak ale ukazují výsledky, tak to neznamená, že by měl za svou novější konkurencí zaostávat. Za svou kvalitu Pixel 2 děkuje hlavně “softwarovým kouzlům” společnosti Google. Oproti Samsung a Huawei telefonům můžeme vidět syrovější barvy, které jsou věrohodnější. Kde za nás Pixel 2 zvítězil, jsou hlavně portrétové fotografie. I v množství detailů patří stále na úplnou špičku.

Samsung Galaxy S9+ už se zvykem má trochu přesaturované barvy a ve výsledku tak je vše barevnější než ve skutečnosti. Zajímavě má také řešené detaily, v některých částech můžete vidět velké množství detailů, o fotku dále pak ale vidíte vyhlazení detailů. Obzvlášť u horších světelných podmínek se tomu tak děje. HDR se pořádně předvedlo na snímcích s vysokým kontrastem. Na večerních snímcích si můžete všimnout u Galaxy S9 minimálního šumu.

Za zapůjčení telefonu Samsung Galaxy S9+ děkujeme společnosti Samsung.

Huawei P20 Pro se tento rok vytáhl se svými fotoaparáty a konečně se dostal na úplnou špičku. Rovnou ale můžeme říct, že se nevzdaluje konkurenci o nějaký obrovský krok, jak se z prvních informací mohlo zdát. TOP fotomobily jsou si po stránce kvality stále hodně podobné. Fotografie P20 Pro mají živější barvy, jsou na ideálním místě mezi Pixelem 2 a Galaxy S9. Množství detailů je vynikající, ale ne zcela perfektní, někdy software fotoaparátu “ujede” a po přiblížení vidíte rozmáznuté omalovánky. Velmi dobré jsou snímky za zhoršených světelných podmínek, které mají podobně jako Galaxy S9 minimum šumu, ale zároveň i dostatek detailů.

Za zapůjčení telefonu Huawei P20 Pro děkujeme společnosti Huawei.

Fotografie z kterého telefonu se vám líbí nejvíce?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)