Fotky Google 2.1 poznají špatně otočené snímky. K čemu to je dobré?

Google Photos 2.13

Poslední dobou přináší Google ve svých aktualizacích většinou spíše malé novinky, prezentované v seznamu provedených změn jako “Opravy chyb a vylepšení výkonu.” Nové Fotky Google ve verzi 2.1 ale přišly s poměrně zajímavou funkcí: umí automaticky detekovat špatně otočené snímky.

Špatně otočené snímky? Fotky Google vám je najdou!

První náznaky této funkce byly objeveny ve zdrojových kódech už v březnu tohoto roku. Nová položka se objevuje v Nastavení aplikace v sekci Karty asistenta jako Navrhovaná otočení. Podle popisku bude asistent dávat uživateli návrhy na narovnání špatně otočených fotek. Jak funkce pracuje v praxi, se ukáže až po nějakém čase – asistent totiž musí projít všechny snímky a vyhledat v nich ty, se kterými může pomoci. To může trvat až několik hodin či dní. Uživatel pak dostane na výběr seznam fotek s nesprávnou orientací, které může nechat automaticky otočit.

Pokud tedy často fotíte na výšku, ovšem telefon snímky ukládá v režimu na šířku, zkontrolujte si po aktualizaci na verzi 2.1, zda máte aktivní poslední volbu Navrhovaná otočení v sekci Karty asistenta. Pokud tuto možnost v nastavení nenajdete, je možné, že ji Google aktivuje postupně na straně serveru, takže se vám objeví později. My jsme ji ale v aplikaci, kterou jsme stáhli z alternativního zdroje, měli připravenou a aktivovanou.

Kde stáhnout Fotky Google 2.1?

Aktualizace na verzi 2.1 je již šířena standardní cestou přes Obchod Play, takže byste se jí měli dočkat v následujících hodinách až dnech. Pokud se vám čekat nechce, můžete si Fotky Google 2.1 stáhnout z alternativního zdroje APKMirror. V takovém případě je ovšem nutné mít v systémovém nastavení povolenou instalaci aplikací z neznámých zdrojů. Instalační soubor je podepsán Googlem a aktualizuje stávající verzi aplikace. Kryptografický podpis zaručuje, že je bezpečný pro instalaci a nebylo s ním žádným způsobem manipulováno.

[appbox googleplay com.google.android.apps.photos]

Co říkáte na novou funkci? Využijete ji, nebo ne? Je to to, co Fotkám Google aktuálně nejvíce chybělo, nebo byste věděli o důležitějších věcech k vylepšení? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroj: androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)