FitBit Blaze v prodeji: Konečně pořádné sportovní hodinky

Fitbit Blaze

FitBit není na trhu s wearables žádným nováčkem. Svůj první chytrý náramek rozpracoval v roce 2013, na trh se dostal pod názvem Charge o rok později. Stále se nejednalo o pořádné chytré hodinky, jež by na displeji dokázaly zobrazit podrobné informace nebo text emailu. Na letošním CESu byly takovéto hodinky představeny pod názvem FitBit Blaze. Od představení získaly 17 ocenění. O jejich představení jsme vydali samostatný článek. Ve středu se oficiálně dostaly do prodeje.

Už z vzhledu je patrné, že se nejedná o obyčejné zařízení – tělo kryje kovový rámeček, pásky mohou být pryžové, kožené nebo kovové. Hodinky jsou zaměřené na sport a budou vás vybízet ke sportovní aktivitě. Mezi jejich vlastnosti patří:

  • Počítání kroků, vzdálenosti, spálených kalorií a aktivně stráveného času
  • Měření srdečního tepu pomocí senzoru v hodinkách a následné zobrazení naměřených dat v jednoduchém grafu, odpadá nutnost nosit hrudní pás
  • Podpora mnoha různých sportů jako běh, cyklistika nebo crosstraining (doplňkové sporty k běhu ke zvýšení celkové fyzické kondice)
  • Automatické nahrávání vašich tréninků a fyzických aktivit
  • Možnost připojení k GPS (pokud je váš telefon v dosahu) a zobrazení polohy či rychlosti
  • Trenér FitStar vám ukáže všechny cviky, jež vám názorně ukáže veškeré cviky a bude vás nutit posilovat
  • Výdrž až 5 dní
  • Odolnost vůči polití, ne však proti ponoření
  • Kompatibilita se systémy Android, iOS a Windows

Nejedná se o zařízení pro každého

Samotné hodinky jsou dostupné za 200 dolarů (5000 Kč) s modrým, fialovým nebo černým kaučukovým páskem. Pásek se prodává ve dvou velikostech. Zatím jsou dostupné jen v USA, ale objevily se i na Amazonu nebo oficiálních stránkách výrobce, takže si je můžete nechat poslat i do České republiky. Za kožený pásek se bude připlácet 100 dolarů (2500 Kč) a za kovový 130 (3200 Kč). Hodinky nepatří mezi drahé, ale vzhledem k tomu, že jim chybí Android Wear, může se jejich cena zdát vysoká. Je nutno dodat, že se FitBit soustředí na kategorii sportovních hodinek a nemusí tak vyhovovat širokému spektru uživatelů.

Zdroj: Phandroid.com

Jaromír Šolc
O Autorovi - Jaromír Šolc

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)