Xiaomi mění pravidla, zkomplikuje odemknutí bootloaderu svých telefonů

AH-Mi-Note-Xiaomi-Logo-7

V brzké době distribuovaný nový firmware Xiaomi ztíží odemykání bootloaderu. Pro normálního uživatele se nic nemění, ovšem ti pokročilejší, kteří mají rádi Android právě kvůli tomu, že si ho můžou upravovat dle svých preferencí, nejsou ani trochu nadšeni.

Nový firmware Xiaomi – obrana uživatelů, nebo kladivo na ně?

Dle vyjádření firmy bylo problémem, že odemykání bootloaderu nebylo jen praxí majitelů telefonu, ale i jejich prodejců, kteří díky tomu do telefonů nahrávali i aplikace 3. stran (včetně malwaru). Příchodem nového firmwaru by mělo dojít ke ztížení procesu odemčení bootloaderu a tím pádem snížení šance, že si uživatel koupí telefon s aplikacemi prodejce, které tam nemají co dělat.

Nový firmware Xiaomi ztíží odemykání bootloaderu

Po aktualizaci firmwaru tedy bude nutné nechat ověřit svůj telefon (může zabrat až 3 týdny) a získat VIP status na fóru MIUI. Pokud se vám to povede, čeká vás ještě:

  • flashnout .zip soubor skrz aplikaci Updater (přijdete o data)
  • přihlásit se do svého Mi účtu a prodrat se desktopovou aplikací v čínštině (anglická verze návodu se prý připravuje)

Není se čemu divit, že jsou uživatelé nespokojeni. Hlavní problém může vzniknout pro české uživatele, kterým dnes stačilo koupit přístroj z Číny a nahrát do něj českou verzi MIUI. Nyní už to nemusí být tak snadné.

Zdroj: xda-developers.com.

Zbyněk Filinger
O Autorovi - Zbyněk Filinger

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)