Uniklé video ukazuje, jak se farmí “lajky” na sociální sítě

facebook lajky

S nástupem sociálních sítí se objevil jeden úplně nový trh. A to obchodování s lajky nebo sdílením. Pro mnohé společnosti se jedná o velmi výhodnou reklamu, kdy se tak jejich příspěvky můžou dostat k mnohem více lidem. Nyní na internet uniklo jedno video z farmy na lajky.

Manipulace s lajky není ničím výjimečná

Narazit na falešné účty na sociálních sítích není vůbec složité, podle nedávné studie je například na Twitteru až 15 % účtů falešných. Jeden ze způsobů, jak tyto účty operují, je právě přes farmy. Jedná se o místnost, která v mnohém připomíná testování baterií u Samsungu. Jenže místo testování, zde probíhá masové ovlivňování příspěvků.

Tyto farmy dokážou například psát kladná hodnocení k aplikacím, posílat příspěvky na sociální sítě, lajkovat je, sdílet atd. Jeden muž ze serveru English Russia se na farmu dokázal dostat a zveřejnil krátké video z fungování. Podle dostupných informací se takové místnosti objevují hlavně v Asii a Rusku, nicméně služby nabízejí po celém světě.

Vadí vám ovlivňování příspěvků na sociálních sítích?

Zdroj: dailymail.co.uk.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)