Vymaňte se z okovů: Jak zrušit účet na síti Facebook?

Facebook – Odstranění náhled

V dnešní době bychom jen velice těžko hledali někoho, kdo nevlastní svůj profil na nejpopulárnější sociální síti zvané Facebook, která slouží nejen jako spojení s okolním světem, ale v poslední době také jako místo pro propagaci nejrůznějších služeb nebo produktů. Stále více uživatelů se však přiklání k názoru, že jim Facebook přináší více nevýhod než výhod, a proto se rozhodnou pro odstranění svého profilu. Tato disciplína však nemusí být tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohla zdát. My se tedy společně podíváme na to, jak svůj účet definitivně zrušit.

Deaktivovat neznamená smazat!

Jak již bylo řečeno, zrušení samotného profilu není zcela snadné a pro spoustu uživatelů může být tento proces značně matoucí. V nastavení našeho účtu totiž nenajdeme možnost, která by náš účet definitivně vymazala, nýbrž dojde pouze k jeho deaktivaci. To znamená, že naše data jsou stále uchovávána na sociální síti Facebook a pro opětovnou aktivaci našeho profilu se k němu postačí přihlásit.

Facebook - Deaktivace

Jak na definitivní zrušení profilu?

Správná cesta k trvalému odstranění účtu a všech našich dat vede trochu netradičně přes nápovědu, kde je tato funkce poměrně důmyslně ukryta. Jestliže se nechcete zdlouhavě proklikávat několika obrazovkami, využijte prosím tento odkaz, který nás přenese přímo na stránku s možností odstranění účtu. Nyní už je náš úkol poměrně jednoduchý. Po přečtení upozornění tak postačí zvolit „Odstranit účet“. Jakmile tak učiníme, naskytne se nám pohled na okno s ochranou proti snaze o neautorizované odstranění účtu. Pro její překonání tedy musíme zadat heslo k našemu profilu a splnit některý z vygenerovaných úkolů (Například vybrání správného obrázku). Pokud se nám vše podaří, dojde k dočasné deaktivaci účtu (14 dní), který můžeme snadno obnovit pouhým přihlášením, pokud během této doby změníme názor. Pokud tak po již zmíněných 14 dní neučiníme, dojde konečně k trvalému a úplnému zrušení našeho účtu ze sociální sítě Facebook.

Po dokončení tohoto procesu se tak posledním pozůstatkem stanou aplikace spojené s Facebookem (Facebook Messenger atp.). Jejich odstranění již není nikterak těžké, neboť je postačí z našeho přístroje odinstalovat stejným postupem jako v případě ostatních aplikací. Jestliže nastane situace, že je aplikace Facebook v našem telefonu předinstalovaná výrobcem a nejde odstranit, postačí vymazat veškerá její data v nastavení našeho přístroje.

Pro deaktivaci nebo odstranění můžeme využít také mobilní aplikaci

Pro deaktivaci nebo odstranění našeho účtu můžeme využít také oficiální mobilní aplikace Facebook. My však doporučujeme využít služeb PC.

Uvažujete nad zrušením svého profilu ze sociální sítě Facebook?

Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

6 skrytých funkcí Facebook Messenger

6 skrytých funkcí Facebook Messenger #1

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (35)