Chybí vám Facebook Widget? Zkuste povedený Swipe

Facebook Widget

Facebook aplikace pro Android není ani zdaleka perfektní, pro některé je přímo hrozná a nepoužitelná. Proto se vyrojilo mnoho externích alternativ, jedna z těch povedenějších je i Swipe. V nové verzi si vývojáři připravili obzvlášť netradiční funkci, Facebook Widget, který ale podporuje i jiné aplikace.

Facebook Widget s podporou mnoha aplikací

Nejprve je dobré říct, že pokud máte koupenou Pro verzi Swipe for Facebook, tak podporu widgetů včetně všech grafických témat dostáváte zdarma. Stačí jen aktualizovat na verzi 4.40. Pro ty, kteří využívají Free verzi, nebo úplně jinou aplikaci, je připraven Swipe Widget for Facebook v Google Play.

[appbox googleplay com.happening.studios.swipewidgetforfacebook]

Verze zadarmo pak podporuje základní grafiku Facebooku, tmavý Material Design a úplně černou pro AMOLED displeje. U Pro verze se pak připlácí za další témata, např. ve stylu YouTube, WhatsApp apod. Funkčně jsou pak obě verze totožné.

Jedno okno pro notifikace a zprávy

K dispozici jsou celkem tři různé widgety. Jeden zvlášť pro notifikace, druhý pro zprávy a pak třetí, který spojuje notifikace a zprávy do jednoho widgetu s jednoduchým přepínáním. Zdroj informací se dá nastavit, momentálně podporuje oficiální aplikace pro Facebook, Messenger, prohlížeč, Disa a samozřejmě Swipe for Facebook. Čas aktualizace se dá nastavit od pěti minut až po 12 hodin.

Jeden problém, na který jsme narazili, se týká zpráv při používání aplikací Messenger nebo Disa. Podle vývojáře tyhle aplikace nepodporují otevírání jednotlivých zpráv, takže pokud na nějakou kliknete, neotevře se vám přímo daná zpráva, ale základní obrazovka Messengeru respektive aplikace Disa. Při použití jiných druhů naštěstí fungují bez problémů i jednotlivé otevírání zpráv.

[appbox googleplay com.happening.studios.swipeforfacebookpro]

Samotná “hlavní” aplikace Swipe for Facebook toho umí kromě widgetů mnohem více. Včetně mnoha grafických témat, nočního módu, podpory otisků prstů přímo na Facebook nebo filtrování notifikací. Takže pokud z nějakého důvodu nejste spokojeni s oficiální aplikací, Swipe je více než zdatná alternativa.

Ke které aplikaci byste nejvíce uvítali widget?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

6 skrytých funkcí Facebook Messenger

6 skrytých funkcí Facebook Messenger #1

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později
Palmary Weather Pro

SvětAndroida doporučuje: 24 widgetů

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
10 min. uložit na později
WhatsApp

WhatsApp: Pište si zadarmo!

Blog David Doskočil David Doskočil
3 min. uložit na později

Komentáře (0)