Facebook testuje u prvních uživatelů tlačítko “palec dolů”

palec dolu facebook

V roce 2016 Facebook spustil reakce, které údajně měly sloužit namísto tlačítko pro nesouhlas. To nechtěl Facebook nasadit kvůli tomu, že by to mělo za následek velkou negativitu na oblíbené sociální síti. Nyní společnost testuje u několika uživatelů tlačítko “downvote”, což je v podstatě palec dolů, i když samotný Facebook to odmítá.

“Palec dolů” má na Facebooku sloužit k lepší zpětné vazbě a moderování

Když vidíte “downvote”, tak vás ihned napadne, že jde o opak palce nahoru. Podle Facebooku to ale tak není, toto nové tlačítko má sloužit k poskytnutí lepší zpětné vazby u veřejných komentářů. Pokud nějaký příspěvek či komentář získá větší počet palců dolů, tak se nestane, že by zmizel, nebo by ho lidé přestali vidět.

https://twitter.com/TaylorLorenz/status/961720791858544641

Ani samotní autoři neuvidí, že obdrželi “dislajky”. Palec dolů slouží hlavně pro Facebook, který tak lépe dokáže rozeznat příspěvky, u kterých může být něco špatně, například porušení podmínek používání. Nepůjde tak o funkci palce dolů, která je například na redditu, kde se příspěvky s velkým počtem palců dolů propadnou úplně dozadu, kde je téměř nikdo nevidí. Funkce se zatím testuje u malého počtu uživatelů v USA, a jak už je zvykem, není jasné, jestli se začne postupně rozšiřovat.

[appbox googleplay com.facebook.katana]

Vítáte podobné funkce pro lepší moderování Facebooku?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)