Facebook testuje nová tlačítka a ukládání videí pro offline sledování

facebook-testuje-nova-tlacitka-a-ukladani-videi-pro-offline-sledovani

Facebook už dávno není jen sociální síť, kam mohou uživatelé vkládat své texty a fotky. Postupem času se proměnil v multimediální platformu, jejímž cílem je udržet uživatele při konzumaci obsahu co možná nejdéle. Jedním ze silných základů, stojícím za tímto cílem, jsou pochopitelně videa. Facebook zde testuje novou funkci: ukládání videí pro pozdější offline sledování.

Novinku najdete v nastavení aplikace, kde se v sekci Nastavení aplikací v sekci Obecné nachází nový přepínač Sledovat některá videa bez použití mobilních dat (Watch Some Videos Without Using Mobile Data). Pokud je aktivní, získá uživatel u některých videí možnost uložit si je pro pozdější offline sledování. Typickým příkladem budiž například stažení videa na domácí Wi-Fi a jeho pozdější sledování při cestě metrem nebo na zahraniční dovolené, tedy v místech, kde uživatel nemá dostupné připojení k Internetu.

Testuje se nejen ukládání videí pro offline sledování

Kromě možnosti ukládání videí k pozdějšímu sledování přichází Facebook také se změnou vzhledu některých ikonek pro interakci s příspěvky. Změna bude zahrnovat novou ikonu “to se mi líbí”, tlačítko pro přidání komentáře a sdílení příspěvku. Nejedná se však o žádný radikální krok stranou – spíše budeme v tomto případě mluvit o “faceliftu”. Tlačítko pro “lajkování” je v novém provedení víceméně stejné, jako tlačítko pro sdílení. Odlišnosti jsou patrné na tlačítku pro přidání komentáře, které dostalo zaoblenější rohy. Trošku se také změnil typ použitého písma a celkově je vidět posun k minimalističtějšímu pojetí. Vizuálně jde spíše o kosmetické změny, které nemají žádný zásadní vliv na fungování aplikace ani jednotlivých tlačítek.

Vzhledem k tomu, že se novinky zobrazují jen části uživatelů, lze předpokládat, že Facebook nová tlačítka a ukládání videí pro offline sledování teprve testuje. Například na redakčním telefonu s Androidem 6.0.1 a aplikací Facebook, aktualizovanou v úterý dopoledne na beta verzi 118, jsme ani jednu z uvedených novinek nespatřili. Je tedy otázkou, kdy a zda vůbec se ukládání videí a nová grafika dostane ke všem uživatelům.

Připomeňme, že zatím poslední novinkou z dílny modré sociální sítě je schopnost sdílet svou polohu v reálném čase přes komunikační aplikaci Messenger.

[appbox googleplay com.facebook.katana]

Využili byste možnost offline sledování videí z Facebooku?

Zdroje: androidheadlines.com, techbeasts.com, androidpolice.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

6 skrytých funkcí Facebook Messenger

6 skrytých funkcí Facebook Messenger #1

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (1)