Facebook Messenger prošel další velkou změnou vzhledu, líbí se vám?

messenger

Facebook Messenger je některými milovaná, jinými proklínaná aplikace pro chatování prostřednictvím největší sociální sítě na světě. Tato aplikace za dobu své existence prošla velkým vývojem, během kterého se na ni nabalovala celá řada funkcí. Tento vývoj však měl za následek nabobtnání aplikace, která je nyní schopná zabírat stovky megabytů v úložišti a desítky MB operační paměti RAM.

Kýženého zeštíhlení Messengeru jsme se však nedočkali ani s jeho nejnovější verzí a Facebook namísto toho přichází s další, poměrně výraznou změnou vzhledu, která navíc nemusí nutně být každému po chuti. Poslední větší změnou vzhledu prošla aplikace před 4 měsíci, tato aktualizace do Facebook Messengeru přinesla prvky Material designu a až na výjimky byla veskrze kladně přijata.

messenger

Oproti poslední velké aktualizaci vzhledu však nejnovější verze Facebook Messengeru příliš krásy a přehlednosti nepobrala a působí poněkud neuspořádaně. Posuďte sami:

Facebook Messenger nově získal vyhledávací lištu, která se nachází u vrchního okraje obrazovky bez ohledu na to, na které záložce se právě nacházíte. Toto umístění je bezpochyby mnohem lepší, než dříve, kdy se vyhledávání skrývalo nelogicky pod ikonou “+”. Při pohledu na další změny v designu aplikace však tvůrce příliš pochválit nemůžeme.

Největší změnou totiž prošla hlavní nabídka Messengeru. Nově zde nejsou všechny konverzace seřazené dle stáří, ale pouze 4 nejnovější konverzace. Následně stránku protíná pruh s ikonami osob, se kterými chatujete nejčastěji. Pod tímto pruhem se nalézá seznam některých právě aktivních uživatelů. Seznam položek na úvodní straně Messengeru pak uzavírají “Další konverzace” – tedy chronologicky seřazené konverzace od 5. nejnovější až po nejstarší.

Stejný styl zobrazení se pak dostal i na úvodní obrazovku vyskakovacích “bublin”. Další záložky v aplikaci zůstaly netknuté a naleznete tak zde výpis hovorů, vytvořené skupiny, seznam všech/všech aktivních kontaktů a nastavení spolu s informacemi o vašem profilu.

Jak se vám designové změny, kterými Facebook Messenger nově prošel, líbí?

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později
play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (22)