Facebook s novou funkcí dokáže najít bezplatnou Wi-Fi síť

Wi-Fi síť facebook

Minulý rok začal Facebook testovat novou funkci, která pomáhá najít Wi-Fi síť v okolí, respektive volné sítě, ke kterým se dá připojit. Nyní společnost oznámila, že brzy bude funkce dostupná po celém světě.

Najít bezplatnou Wi-Fi síť přes Facebook půjde i v Česku

Když je tato nová funkce aktivována, Facebook vám začne nabízet bezplatné Wi-Fi sítě v okolí. Společně s tím pak bude k dispozici několik informací, jako třeba název místa odkud Wi-Fi pochází, otevírací doba, případně heslo k připojení. Má to totiž jeden háček. Společnosti musí nejprve tuto službu zaregistrovat na své Facebook stránce, až poté se začne ukazovat hotspot na mapě.

Find Wi-Fi

Zveřejnil(a) Facebook dne Čtvrtek 29. červen 2017

 

Facebook uvedl, že tato funkce se hodí v oblastech, kde chybí mobilní data, nebo třeba když jste na dovolené v zahraničí. Jedná se o další způsob, kterým se snaží Facebook posílit připojení k internetu. Dále společnost chystá nové podmořské spojení mezi LA a Hongkongem, nebo drony s internetem. Aktualizace s touto funkci se již začala uvolňovat, v následujících dnech by pak měla být dostupná po celém světě.

[appbox googleplay com.facebook.katana]

Využíváte často bezplatné Wi-Fi sítě?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

6 skrytých funkcí Facebook Messenger

6 skrytých funkcí Facebook Messenger #1

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (4)