Vysává Facebook či Messenger baterii více než obvykle? Pomůže restart!

facebook-ci-messenger-baterie-ico-2

Pokud jste v poslední době zaznamenali problémy s příliš rychlým vybíjením baterie, mohou být na vině aplikace Facebook či Messenger. Zkušenosti dalších uživatelů ukazují, že řešením může být jejich restart. V tomto článku vám ukážeme, jak byste ho měli provést.

Na citelné zvýšení spotřeby elektrické energie si uživatelé začali stěžovat během úterý. Systémové nástroje, jakož i aplikace třetích stran nejčastěji ukazovaly jako hlavního viníka aplikaci Facebook a/nebo Facebook Messenger.

Jeden z prvních uživatelů, který si na uvedené problémy stěžoval jako první, napsal na diskuzním fóru Reddit: “Jsem jedním z těch šťastných lidí, kteří ještě nikdy neměli žádné problémy s významným vybíjením baterie aplikacemi Facebooku či Messenger. Dnes na mém LG G4 po necelých dvou hodinách po odpojení z nabíječky zbývalo jen 33 % kapacity. Podle všeho nejvíce energie spotřebovaly aplikace Facebook a Facebook Messenger. V posledních 24 hodin neproběhla žádná aktualizace, proto se patrně jedná o něco na straně serveru.”

Facebook či Messenger vysává baterii více než obvykle? Pomůže restart! Facebook či Messenger vysává baterii více než obvykle? Pomůže restart!

Že se nejednalo o ojedinělý problém specifické konfigurace, nakonec potvrdilo prohlášení viceprezidenta produktů pro komunikaci Davida Marcuse na sociální síti Twitter. Ten se omluvil uživatelům za problémy a konstatoval, že se jednalo o ojedinělý incident, který byl vyřešen. Konkrétně uvedl: “Problém byl zjištěn a opraven na straně serveru. K jeho vyřešení by mělo pomoci restartování aplikace Messenger. Velice se omlouváme.”

Jak provést restart aplikace Facebook či Messenger

Pokud jste na svém telefonu či tabletu v posledních hodinách zaznamenali zvýšenou rychlost vybíjení baterie, můžete zkusit následující postup:

  1. Vstupte do systémového nastavení – například přes ikonu s ozubeným kolem v oznamovací oblasti.
  2. Jděte do sekce Aplikace.
  3. Najděte v seznamu a otevřete aplikaci Messenger.
  4. Klepněte na tlačítko Vynutit ukončení.
  5. Tlačítkem OK potvrďte, že chcete vynutit zastavení.
  6. Vraťte se do sekce Aplikace.
  7. Vyhledejte v seznamu a otevřete aplikaci Facebook.
  8. Klepněte na tlačítko Vynutit ukončení.
  9. Tlačítkem OK potvrďte, že chcete vynutit zastavení.
  10. Po opětovném spuštění by se již oba programy měly k baterii chovat tak, jako dřív.

Alternativní cesta vede přes ukončení ze seznamu posledních spuštěných aplikací, nicméně výše uvedený postup by měl fungovat jednotně bez ohledu na verzi systému nebo typ zařízení.

Jestliže problém se zvýšenou spotřebou baterie potrvá i nadále, můžete zkusit restartovat celé zařízení. David Marcus také doporučuje místo beta verze používat raději stabilní verzi aplikace Facebook, nicméně uvedené potíže se dotkly obou verzí. Posledním řešením je odinstalace a opětovná instalace jedné či obou aplikací.

Zaznamenali jste problémy se zvýšenou spotřebou baterie při používání aplikaci Facebook či Messenger? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidauthority.com, twitter.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)