Externí kamera DxO One pro Android telefony slibuje perfektní fotografie

dxo one android

Společnost DxO pravděpodobně znáte ve spojení se žebříčkem kvality fotoaparátů i telefonů. Před několika lety se pustili i do hardwaru, a to do externího fotoaparátů pro telefony. Nazývá se DxO One a pro iPhony je již dostupný od roku 2015. Zanedlouho konečně vychází i pro Android telefony.

DxO One se dá předobjednat ve speciální Early Access edici

DxO One má 20,2 MPx, světelnost f/1,8 a podporuje focení do RAW, “SuperRAW” a u videí nabízí například až 4x zpomalení videa. Kamerka se zapojuje do USB-C konektoru u telefonu. Android verze bude umět všechny funkce, co iOS, až na Time-Lapse a podporu živých přenosů na Facebook. To podle společnosti přijde později.

dxo one fotoaparat android

 

Oficiálně se podporuje poměrné malá část telefonů. A to HTC U11, Huawei Mate 9, Huawei P10, LG G6, LG V20, Moto Z, Nexus 5X, Nokia 8, Nubia Z11 mini, Samsung Galaxy A5 (2017), Samsung Galaxy Note8, Samsung Galaxy S8 a Honor 9. Každopádně se očekává, že kamera bude fungovat i na dalších telefonech s USB-C a seznam se bude zvětšovat.

fotoaparat dxo one early access

 

DxO One pro Android telefony vychází za několik měsíců, ale již nyní se dá předobjednat na oficiálních stránkách společnosti. A to rovnou ve speciální edici, ke které se přibaluje ještě odolné pouzdro, které je vodotěsné a speciální software DxO. Za tohle všechno i s kamerou se platí 499 dolarů. V přepočtu s DPH tak zhruba 13 tisíc korun, což je hodně sebevědomá cena a rozhodně jsme zvědaví, o kolik lepší fotografie dokáže DxO One pořídit.

Koupili byste si podobný externí fotoaparát pro telefony?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)