Explay Five: čtyři jádra a dvě SIMky pro východ

explay5_ico

Nejen Samsungem a Nexusy žije redaktor technického zpravodajství zaměřeného na operační systém Android ;). Proto se zájmem sledujeme a informujeme i o produktech méně “profláknutých” značek, ať už se jedná o čínskou produkci, nebo telefony výrobců, orientujících se na východní trhy. Z posledního zmíněného soudku bude také následující informace.

Společnost Explay představila nový telefon se čtyřjádrovým procesorem – Explay Five. Číslovka “pět” v názvu ovšem neznamená pátou generaci, nýbrž velikost obrazovky, která má v úhlopříčce právě pět palců. IPS displej nabídne rozlišení 960 x 540 obrazových bodů. O výkon se postará čtyřjádrový procesor MTK 6589 na rychlosti 1,2 GHz, kterému bude sekundovat 512 MB operační paměti. Pro aplikace a data jsou přichystány čtyři gigabajty interního úložiště – při této kapacitě nejspíš nepřekvapí podpora paměťových karet, jimiž lze rozšířit kapacitu o dalších až 32 GB.

Explay Five Explay Five

Operačním systémem Explay Five bude Android 4.2 Jelly Bean, k pořizování obrázků poslouží 8Mpx fotoaparát na zadní a 1,3Mpx na přední straně zařízení. Budoucí zákazníci mohou počítat s podporou 3G sítí, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, USB 3.0, GPS a do telefonu půjde nainstalovat dvě SIM karty.

Vyměnitelná baterie s kapacitou 2 000 mAh by měla stačit až na osm hodin hovoru nebo 400 hodin (skoro 17 dnů) v pohotovostním režimu. Rozměry zařízení jsou 134 x 67 x 8,6 mm při váze 162 gramů. Telefon se objeví v prodejnách na východních trzích na začátku srpna v bílé a černé barvě za doporučenou maloobchodní cenu 7 990 rublů (v přepočtu asi 4 900 Kč).

Explay Five Explay Five

Zdroje: AntiiPhone, 4PDA a MobilTelefon.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lenovo-logo

Vodotěsný telefon s DualSIM? Lenovo A660

Zprávičky Jan Dolejš Jan Dolejš
1 min. uložit na později

Komentáře (10)