Vůbec první 4K AMOLED displej s rekordní jemností přichází z Číny

4K AMOLED

Honba za co nejvyšším rozlišením displejů pomalu prostupuje všemi sférami elektroniky. Na trhu se tak objevuje čím dál víc 4K televizorů (o prvních vlaštovkách s rozlišením 8K snad radši ani nemluvě) a toto rozlišení se postupně dostává i do monitorů osobních počítačů. Situace se začíná pozvolna měnit také u notebooků, kde dlouho dominovalo pouze HD rozlišení. Co ale displeje pro mobilní telefony? Má smysl hnát se za až nesmyslným rozlišením, když v případě telefonu lze za více než dostatečnou jemnost považovat cokoli nad přibližně 350 ppi (pixelů na palec) a vyšší rozlišení respektive jemnost sebou nese především zvýšenou energetickou náročnost? Čínský výrobce Everdisplay je zřejmě přesvědčen, že vysoké rozlišení v telefonu smysl má, a tak přichází s displejem o úhlopříčce 6″ a neuvěřitelným 4K (UltraHD chcete-li) rozlišením.

everdisplay-4K-AMOLED-display

Tento displej pak díky kombinaci relativně malé úhlopříčky a vysokého rozlišení nabídne jemnost obrazu 734 ppi. Nejedná se však ještě zdaleka o displej s rekordní jemnosti zobrazení, tento rekord totiž i nadále drží společnost Sharp s 5,5″ IGZO 4K displejem, ten nabídne jemnost obrazu 806 ppi. Novinka společnosti Everdisplay si však odnáší prvenství v něčem jiném, jedná se totiž o vůbec první AMOLED displej s takto vysokou jemností obrazu. Tato čínská společnost tak přebrala rekord Samsungu Galaxy S6, jehož Super AMOLED displej s úhlopříčkou 5,1″ a QHD rozlišením poskytuje jemnost obrazu 577 ppi. Na druhou stranu Everdisplay neprozradil zaměření tohoto svého počinu, a tak je možné, že spíše než v mobilních telefonech nalezne své uplatnění v zařízeních pro virtuální realitu, kde takto vysoká jemnost přece jen své opodstatnění má.

Co na počin společnosti Everdisplay říkáte? Má takto vysoké rozlišení v displejích telefonů své místo?

Zdroj: PhoneArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)