Essential Phone: Takhle si představuje telefon zakladatel Androidu (video)

Essential Phone video

Velkou pozornost vzbudil Andy Rubin, spoluzakladatel Androidu, když představil svůj mobilní telefon Essential Phone. Ten měl představovat prémiové zařízení, které zastíní i věhlasné výrobce. Telefon nám nyní dorazil do redakce, pojďme si jej krátce představit v prvním pohledu.

Essential Phone: Prémiové materiály i hardware v útrobách

Essential Phone vypadá na první pohled skvěle – extrémně tenké rámečky, velký displej, a přesto kompaktní konstrukce, rámeček z titanu a záda z odolné keramiky. Podobné je to i při pohledu na útroby zařízení, kterým velí Snapdragon 835 doprovázený 4GB RAM pamětí a 128GB vnitřním úložištěm. 5,7″ displej dostal jemné rozlišení 1312 x 2560 pixelů a je kryt tvrzeným sklem Corning Gorilla Glass. Není asi překvapením, že ve smartphonu sídlí čistý Android ve verzi 7.1.

Kde je háček? Tak trochu se čekalo, že Essential Phone přinese něco, co tu ještě nebylo. To se ovšem příliš nepovedlo, neboť podobný trend je tu už nějaký pátek, stejný hardware používají vlajkové modely věhlasných výrobců a tělo z keramiky jsme koneckonců již viděli v Xiaomi Mi MIX. Telefon od otce Androidu přichází s magnetickým konektorem na zádech, na který lze připojit panoramatickou kameru a v budoucnu i další zajímavé příslušenství. Tento koncept již zkoušelo například LG a neuspělo. Zde to nejspíše dopadne podobně.

Essential Phone – první pohled

Essential Phone - první pohled

Velké sebevědomí a vysoká cena

To vše vypadá skvěle, stále se ovšem jedná o “neznámou” značku a produkt. Cena by tedy měla být nastavena tak, aby si k produktu zákazníci našli cestu. A tady je kámen úrazu. V zahraničí cena startuje na 699 dolarech bez DPH, tedy v přepočtu okolo 18,5 tisícem korun s DPH. A u nás je částka ještě podstatně vyšší. Že se jedná o problém a telefon nebude mít takový úspěch, s jakým tvůrci počítali, prozradily již první zprávy o prodejích tohoto smartphonu. Tak i tak se těšíme, jak tento přístroj dopadne v plnohodnotné recenzi, kterou pro vás chystáme.

[aps_product_sz id=”453243″]

Za zapůjčení děkujeme společnosti Smarty.cz.

Jak se vám líbí Essential Phone?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)