Číňané experimentují, představili smartphone s úhlopříčkou 2,5″

Elephone Q

U současných chytrých telefonů se stala trendem velká úhlopříčka a napříč všemi cenovými kategoriemi je poměrně obtížné najít model s úhlopříčkou pod 4″. Není se tak divit, že novinka z Číny v podobě telefonu Elephone Q působí se svým, na dnešní poměry miniaturním, 2,54″ displejem jako hotové zjevení. I když označení “telefon” není v případě novinky od Elephonu úplně přesné, jelikož výrobce sám jej označuje jako “wearable” neboli nositelné zařízení.

Elephone Q

Elephone Q tak vedle funkcí běžného smartphonu s Androidem nabídne monitorování vaší fyzické aktivity či krokoměr. Myšlenka výrobce je přitom taková, že by uživatel toto zařízení nosil zavěšené například na krku. Otázka však zní, zda někdo telefon tímto způsobem skutečně využije a to už jen kvůli jeho vzhledu. Krom toho rozměry 90 x 43 x 11,5 mm jsou sice na telefon opravdu miniaturní avšak na nositelné zařízení jsou poměrně velké. Hmotnost momentálně neznáme.

Co se hardwaru týče, použitý 2,54″ TFT displej nabízí rozlišení 240 x 432 px a jeho jemnost činí 194 ppi (pixelů na palec). O pohon se zde stará procesor od MediaTeku pracující na frekvenci 1 GHz. Elephone Q disponuje slotem pro microSD karty a běží na Androidu 4.4. Uživatelsky vyměnitelná baterie telefonu má kapacitu pohých 650 mAh přičemž výrobce slibuje výdrž 110 hodin v pohotovostním režimu či 4 hodiny hovoru. Zbylé hardwarové specifikace výrobce neuvádí.

Co si o Elephone Q myslíte? Má takové zařízení na trhu vůbec místo?

 

Zdroj: GizChina.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (27)