Elephone P8000: Číňan, který zvládne 3D hologram

P8000_hologram

O smartphonu Elephone P8000 jste u nás již možná četli. Jedná se o poměrně povedený čínský smartphone, který vydrží i hrubší zacházení. Tento model se výrobci Elephone opravdu povedl. Tedy rozhodně s přihlédnutím k modelům minulým, které trpěly různými konstrukčními nedostatky. Jak jste se již dříve mohli dočíst, výrobce se rozhodl své problémy vyřešit, a to například použitím jiných materiálů či vytvrzením vnitřní konstrukce.

3D holographic video

3D holographic video

Dnes společnost Elephone nahrála na svůj YouTube kanál video, na kterém vyobrazuje právě model P8000, jak zvládá projekci trojrozměrného hologramu díky jemnému displeji. A to jen za použití průhledné plastové pyramidky, která iluzi trojrozměrného obrazu vytvoří.

Elephone P8000, i když je to levný číňan, nabídne výkonné srdce v podobě 64bitového osmijádrového procesoru MediaTek MT6753 a GPU Mali-T720, kterým pak asistují 3 gigabajty pamětí RAM. Displej s rozlišení FullHD na úhlopříčce 5,5″ pak dodá obrazu potřebnou jemnost.

Podobného triku je samozřejmě možné dosáhnout na jakémkoli jiném smartphonu. Základním požadavkem je zmíněná plastová pyramidka, kterou můžete sami vyrobit podle vzoru ve videu. Dále pak už stačí jen software, který dokáže video nejen přehrát, ale také měnit jeho velikost a otáčet ho podle potřeby (existují i videa přímo na YouTube). Nejlépe si holografického efektu všimnete ve tmě. Jak vás již totiž určitě napadlo, na stěny pyramidky dopadá světlo z displeje, které by za denního světla příliš dobře vidět nebylo.

Zdroj: Elephone YT.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)