Elephone P7000: telefon s kovovou zbrojí a čtečkou otisků prstů

Elephone P7000 titul

Elephone patří mezi výrobce z Číny, jenž není zrovna znám inovativním designem svých produktů. Ba právě naopak, co se designu týče, největší rozruch obvykle způsobuje leda tak nápadně velkou podobností s telefony různých známějších výrobců. Pro rok 2015 si však společnost přichystala vlajkovou loď s elegantním designem a kovovou konstrukcí, model Elephone P7000

elephone p7000 1

Dle prvních fotografií přístroje nazvaného Elephone P7000 to vypadá, že celá přední strana je překryta sklem. To tím pádem překrývá i plochy pod a nad displejem, jenž vypadají jako kartáčovaný hliník, což je poměrně originální řešení. Zvláštní je také pouze jedno viditelné tlačítko pod displejem, zatím však můžeme jen spekulovat, zda se Elephone inspiroval například u Meizu a okolí tohoto tlačítka bude reagovat na tažení prsty. Rám telefonu je pak na první pohled kovový s broušeným povrchem a sraženými hranami. Povrch zad pak na fotkách připomíná imitaci pískovce, podobně jsou záda řešena také u 64 GB varianty OnePlus One. Hlavní zajímavostí na zádech je však kulatá čtečka otisků prstů umístěna pod objektivem fotoaparátu.

Elephone P7000 však rozhodně neurazí ani hardwarovými parametry. Výkon mu dodává 64-bit osmijádro MediaTek MT6752, obsažené například i v “čínském Alcatelu” TCL MEME Da, o kterém jsme vás nedávno informovali. Telefon dostal do vínku také více než dostatečné 3GB RAM. Přítomno je také FDD-LTE, bohužel to však zatím vypadá, že podporována jsou jen pásma 1, 3 a 7 neboli 2100, 1800 a 2600 MHz. Chybí tedy ,v ČR mimo velká města hojně využívané, pásmo 800 MHz, o pásmu 900 MHz nemluvě. Vedle Wi-Fi a GPS je přítomen rovněž Bluetooth v nejnovější verzi 4.0 a NFC. IPS displej P7000 nabídne úhlopříčku 5,5 palce a FullHD rozlišení. Na něm si můžete prohlédnout například fotografie pořízené přední 8 MPx kamerkou nebo hlavním, 16 MPx fotoaparátem, doplněným o jednu přisvětlovací diodu.

elephone p7000 4

Elephone P7000 by měl být dostupný v prvním čtvrtletí roku 2015. Konkrétní cena zatím není známa, měla by se však pohybovat jen lehce nad hranicí 200$ což v přepočtu znamená necelých 4600 Kč.

Jak se vám Elephone P7000 líbí?

 

Zdroj: GizChina.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)