Telefon Elephone M3: solidní výkon, Android 6 a USB-C za 2,5 tisíce?

Elephone M3

Dávno pryč jsou doby, kdy jste za alespoň trochu vybavený smartphone museli utratit 10 a víc tisíc. Zejména čínští výrobci mají v nabídce celou řadu poměrně zajímavých přístrojů, jejichž cenovka nepřekročí 2 500 Kč. Jedním příkladem za všechny může být například UMi Rome, které za přibližně 2 250 Kč nabídne AMOLED displej či 3 GB operační paměti. Rukavici hozenou UMi Rome pak zvedá Elephone M3, který do nejnižší cenové kategorie hodlá přinést více než zajímavé hardwarové parametry.

Elephone sice zatím nezveřejnil veškeré parametry ani finální vzhled své novinky, už teď je však jasné, že bude mít co nabídnout. Telefon bude vybaven například zbrusu novým 64bit procesorem MediaTek Helio P10 (MT6755) s osmi jádry Cortex-A53 taktovanými až na 2 GHz a novým grafickým čipem Mali-T860. Buhužel zatím nevíme, zda po vzoru UMi nabídne také Elephone M3 operační paměť s kapacitou 3 GB.

elephone M3 1

 

Svou cestu do řad nejlevnějších telefonů si prostřednictvím Elephone M3 našel také konektor USB Typ C. Novinka nezaostává ani v oblasti konstrukce a nabídne kovové tělo spolu s 2.5D krycím sklem. Příjemné překvapení je pro nás také Android 6.0 Marshmallow, který by měl být na palubě tohoto levného číňana od zahájení prodeje.

Jak jsme již naznačili v úvodu, Elephone M3 bude spadat mezi opravdu levné telefony, konkrétně si za něj má říct 99$ čili v přepočtu přibližně 2 500 Kč.

Co na Elephone M3 říkáte? Koupili byste si jej za 2 500 Kč?

 

Zdroj: GizChina.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (33)