Elephone G2: konkurent Xiaomi Redmi 2 boduje cenou a LTE

elephone-g2-titul

Před časem jsme vás informovali o tom, že čínský Elephone uvádí na trh extrémně levný model G1. Neuplynul ani měsíc a Elephone přichází s přírůstkem do této zvlášť dostupné řady. Elephone G2 bude na jednu stranu stát dvojnásobek, v porovnání s levnějším modelem však nabídne podstatně lepší výbavu. Za hlavního konkurenta si přitom Elephone zvolil rovnou Xiaomi Redmi 2.

elephone-g2-4

Přední strana je osazena 4,5″ IPS displejem, což udělá radost zájemcům o malý telefon. Jako “malý” se totiž, vzhledem k současné nabídce na trhu se smartphony, Elephone G2 označit rozhodně dá. Bohužel menší je i rozlišení displeje, ten nabídne pouze 854 x 480 pixelů, což při dané úhlopříčce znamená jemnost 217 ppi. Výkon má v tomto případě na starost 64bit čtyřjádro MediaTek MT6732 doplněné grafickým čipem Mali T760 a 1 GB operační paměti RAM. Stejný procesor, jen s větší porcí RAM pohání například i uleFone Be Pro, kde dosahuje v benchmarku AnTuTu skóre přes 32 tisíc bodů. O výkon by tedy mělo být postaráno více než dostatečně. Interní paměť má kapacitu 8 GB a zachraňuje ji podpora microSD karet. Hlavní fotoaparát disponuje rozlišením 5 MPx, přední kamerka nad displejem pak nabídne 2 MPx. Připravena je i podpora FDD-LTE, bohužel však zatím neznáme přesné frekvence, jejichž příjmu bude Elephone G2 schopen. Zrovna tak se Elephone ještě nepochlubil kapacitou použité baterie či rozměry telefonu.

Mezinárodní cena telefonu byla stanovena na 100$ (v přepočtu cca 2450 Kč), což je rozhodně zajímavá nabídka a Elephone G2 by se tak mohl zařadit mezi nejlevnější LTE smartphony vůbec. Dostupnost zatím není známá, ale telefon by měl k prvním zákazníkům dorazit s již předinstalovaným Androidem 5.0 Lollipop.

Má podle vás Elephone G2 šanci uspět, nebo víte o lepší koupi v této cenové relaci?

Zdroj: GizChina.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška odjakživa bavilo sledovat novinky z oblasti mobilních telefonů a elektroniky obecně. Po několika letech s tlačítkovými Nokiemi se rozhodl, že nastal čas na změnu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

SONY DSC

Jak vybrat správný telefon pro české LTE?

Návody Jan Dolejš Jan Dolejš
4 min. uložit na později

Komentáře (5)