Vtípek od Googlu: “Zeptej se ještě jednou a nezastavíme na zmrzlinu”

google maps

Pokud se řadíte mezi řidiče, zajisté znáte ten pocit, kdy byste při dlouhé jízdě po dálnici nejraději zastavili a protáhli se. Jenže právě třeba na dálnici to udělat nemůžete. Tedy ne mimo čerpací stanice a odpočívadla. A pokud jste ještě k tomu všemu rodič jednoho či více dětí, zajisté také znáte tu nemilou otázku: „Už tam budem?“. Není nad to vrátit se do dětských let a zahrát si na takové znuděné dítě.

Google nás v posledních dnech poctil rozsáhlým updatem své mapové aplikace. Užitečné věci, jako třeba časová osa pohybu, však nejsou jedinými novinkami. Že si Google rád dělá z uživatelů legraci, není nic nového. Téměř každá jeho služba či aplikace obsahuje nějaký easter egg. Nyní došlo na aplikaci Google Mapy.

Pokud se budete během dlouhé jízdy nudit, můžete se nyní aplikace navigace zeptat na tu nejdůležitější cestovní otázku: „Už tam budem?“. Na poprvé vám hlas navigace slušně odpoví, že vám dá včas vědět a přidá údaje o přibližné délce zbývající cesty. Zkuste se zeptat ještě dvakrát, jako správně znuděné děcko. Odpovědí vám bude jasné, stručné a tvrdé „Ne“. Pokud si nedáte pokoj a budete se tázat dál, zažijete právě ten pocit dětství. Z hlasu navigace se ozvou slova, která jste vždy slýchali od své matky: „Jestli se mě zeptáš ještě jednou, nezastavíme se pro zmrzlinu!“

Kreativci Googlu mají opravdu skvělé nápady na tvorbu vtipných easter eggů. Škoda jen, že takto kreativně nepracují také na tom, aby všechny funkce fungovaly i u nás. Tento vtípek si bohužel nevychutnáte v takové míře, jak zde byl popsán. V českém nastavení totiž chybí hlasové ovládání navigace a nemůžete jí tedy dotaz položit. Pokud ale veškeré nastavení přepnete do americké angličtiny, nic vám nebrání položit dotaz “Are We There Yet?”

Google Maps Easter Egg – “Are We There Yet”

Google Maps Easter Egg - "Are We There Yet"

Zdroj: AndroidPolice.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

ikona

SvětAndroida doporučuje: 6 navigací a map

Aplikace Karel Kilián Karel Kilián
21 min. uložit na později

Komentáře (7)