Dynamické vyhledávání dnes nečekaně končí. Jaký měl Google důvod?

dynamicke vyhledavani

Dynamické vyhledávání bylo představeno v roce 2010 jako vylepšení vyhledávání. Šlo o to, že se již během psaní klíčového slova zobrazovaly výsledky. Dnes Google nečekaně oznámil, že tuto funkci vypíná a rovnou tak i učinil.

Dynamické vyhledávání údajně zpomalovalo vyhledávání

Je to trochu ironie, když byla tato funkce představena v roce 2010, tak se argumentovalo tím, že oproti klasickému vyhledávání ušetří 2 až 5 sekund. A to protože lidé píšou pomalu, ale čtou rychle. Jenže doba se mění a tato funkce byla původně dostupná pro počítače, později pak přišla i na telefony.

dynamicke vyhledavani google

A to je podle Googlu hlavní problém, proč se vyhledávání ruší. Na malém displeji telefonu to nebylo ideální, obzvlášť s klávesnicí, často se stávalo, že jste se mohli překliknout na věc, kterou jste vůbec hledat nechtěli. Na starších telefonech to také hodně zpomalovalo samotný prohlížeč, takže ve výsledku to nezrychlovalo vyhledávání. Dalším důvodem, proč se funkce vypnula, by mohla být v tom, že hodně vytěžovala servery Googlu a nadále se již nevyplatilo ji mít aktivní.

A jelikož nyní již většina vyhledávání probíhá přes mobilní zařízení, rozhodl se Google dynamické vyhledávání vypnout úplně. Našeptávač klíčových slov zůstává, pro zobrazení výsledků ale musíte kliknout na tlačítko vyhledávání.

Využívali jste dynamické vyhledávání? Bude vám tato funkce chybět?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (13)