Dvě novinky od Motoroly se jménem Droid

motorola-lenovo-logo

Již minulý týden unikly první obrázky nové Motoroly Droid X, která bude, alespoň na americkém kontinentě, konkurovat HTC Evo 4G (naše recenze). Droid X ale není jedinou novinkou od Motoroly, světlo světa spatřil také obrázek s nástupcem modelu Droid (v Evropě jako znám jako Milestone – recenze). Ten by se podle všeho měl jmenovat Droid 2 – čekají nás tak dvě velké novinky s názvem Droid a je na co se těšit!

První zmíněný, tedy Droid X, bude disponovat displejem o velikost 4,3 palce (podle všeho technologie AMOLED) – je tak přímou konkurencí nedávno vydanému HTC Evo 4G (prodávaný exkluzivně přes operátora Sprint). I přes to, že displej je stejné velikosti, Droid X bude ještě o něco větší, to je jisté z níže uveřejněného obrázku (musíme brát ještě v potaz, že Evo 4G je ještě o malinko větší než u nás prodávaný model HD2). Původně se předpokládalo, že Droid X bude pohánět gigahertzový procesor Snapdragon, to bylo ale vzápětí vyvráceno a o chod systému se bude starat procesor TI OMAP 3630, taktovaný pravděpodobně na 720 Mhz.

Android se zde objeví ve verzi 2.1, tzn. Eclair. O dostupnosti aktualizace na Froyo (2.2) zatím řeč nepadla. Žádná z těchto informací totiž není oficiální, přesto se na internetu objevilo i datum vydání, sice ne přesné, ale podle zahraniční serverů by se Droid X měl dostat do prodeje v průběhu července. Nejprve u amerického operátora Verizon (proto konkurence s Evo 4G – Sprint) a zda se dostane i do Evropy se zatím nepíše.

Srovnání: Droid X - Evo 4G - iPhone 3G

Druhou novinkou od Motoroly je nástupce „iPhone Killera“, Droid 2 s plnohodnotnou vysouvací QWERTY klávesnicí. O tom toho víme ještě méně než v případě Droid X. Kromě hadrwarové klávesnice, Androidu ve verzi 2.2 (Froyo) a dostupnosti opět u operátora Verizon (pravděpodobně v srpnu) nevíme v podstatě nic.

Jediný dostupný obrázek komunikátoru Motorola Droid 2

U obou přístrojů je docela možné, že budou obohacené o prostředí MOTOBLUR, díky kterému se uživatel spojí se sociálními sítěmi hned na hlavních stranách.

Jakmile se dozvíme více informací, určitě se s nimi přihlásíme.

Zdroj: Phandroid.com

Martin Prokop
O Autorovi - Martin Prokop

Autor se zabývá webdesignem, PC hrami, vším moderním kam patří i OS Android a všechny přístroje na něm běžící. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)