Dropbox překročil na Androidu hranici 500 milionů instalací

dropbox_ico2

Mnohé aplikace Google se mohou pochlubit více než miliardou instalací. Zní to jako velký úspěch, který ovšem tak trochu sráží skutečnost, že tyto programy jsou často předinstalovány v telefonech bez ohledu na to, zda je uživatel chce a hodlá používat. O to více si pak zaslouží pozornost aplikace třetí strany, které se sice ještě nepodařilo dosáhnout miliardové mety, ale již k tomuto cíli ušla více než polovinu. Řeč je o programu cloudového úložiště Dropbox.

Dropbox překročil na Androidu hranici 500 milionů instalací Dropbox překročil na Androidu hranici 500 milionů instalací

Asi největší konkurent v podobě Disku Google se již může pochlubit více než dvojnásobkem instalací. Samozřejmě i na tomto číslu se podepisuje skutečnost, že tento program je předinstalován v telefonech z výroby, zatímco Dropbox si uživatelé (až na některé výjimky výrobců, kteří občas nabídnou i bonus v podobě několika GB prostoru zdarma) musejí instalovat sami.

Co je Dropbox a k čemu je dobrý?

Podíváme-li se na Dropbox komplexně, můžeme říci, že se jedná o cloudové úložiště s aplikacemi pro snad všechny myslitelné platformy, včetně desktopových Windows, pro která je k dispozici plnohodnotný synchronizační klient. V základním tarifu zdarma dostane uživatel 2 GB úložiště, které lze dále rozšiřovat získáváním dalších klientů, nebo za poplatek.

What is Dropbox?

What is Dropbox?

Do úložiště lze uložit fotografie, dokumenty, videa a další soubory, které tak budou bezpečně zálohovány a můžete se k nim dostat ze všech vašich zařízení (telefonu, tabletu, notebooku, počítače).

Dropbox pro Android umí:

  • Vytvářet nové složky, které jsou následně synchronizovány do všech propojených počítačů.
  • Nahrávat soubory ze zařízení do cloudového úložiště (odkud jsou opět automaticky synchronizovány do počítačů).
  • Stahovat soubory z cloudu do zařízení a následně s nimi pracovat (například je editovat; sama aplikace podporuje editaci dokumentů MS Office a zobrazení mnoha formátů).
  • Automaticky zálohovat fotky a videa ze zařízení do cloudu (a odtud dále do všech připojených počítačů); volitelně lze toto počínání omezit jen na připojení přes Wi-Fi.
  • Odesílat velké soubory, které by neprošly jako příloha e-mailové zprávy, jako odkaz ke stažení.

Podrobně jsme se aplikaci pro Android věnovali ve článku Dropbox: Jak snadno bezdrátově synchronizovat soubory v Androidu?

[appbox googleplay com.dropbox.android]

Zdroj: Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

bluestacks logo

BlueStacks – androidí aplikace ve Vašem PC

Aplikace Jan Dolejš Jan Dolejš
4 min. uložit na později

Komentáře (3)