Dropbox 3.0.0 přichází s designem ve stylu “Material”

dropbox_30_ico

Oficiální aplikace cloudového úložiště Dropbox se po dvou betaverzích s čísly 2.6 a 2.7 dočkala zásadní aktualizace, a to rovnou na ostrou verzi 3.0.0, která je v těchto okamžicích postupně uvolňována do Obchodu Play.

Stejně, jako u předchozích verzí s designem “Material”, i tato má plovoucí akční tlačítko, dovolující vytvářet složky, nové textové soubory a nahrávat soubory, ploché rozhraní, barevný stavový řádek, a výsuvnou postranní “hamburgerovou” nabídku. K dokonalosti ovšem chybí možnost výběru více položek. Funkce aktualizace potažením obsahu obrazovky přibyla ve verzi 2.7 a najdeme ji i v té zatím poslední.

Dropbox 3.0.0 přichází s designem ve stylu Material Dropbox 3.0.0 přichází s designem ve stylu Material

Podle většiny zdrojů je změna designu směrem ke standardům, nastaveným společností Google jedinou, ovšem o to zásadnější novinkou třetí verze (proti starším verzím dokonce ani nevyžaduje žádná nová oprávnění).

Zatímco Google byl ve vydávání svých aplikací s designem “Material” poměrně rychlý, ostatní vývojářské firmy více či méně zaostávaly. Dropbox patřil v tomto směru k nejpomalejším a nějakou chvíli trvalo, než se dostala ven první verze s novým vzhledem. Rozhodně je pozitivní, že i vývojáři jedné ze zásadních aplikací přijali standardy “Material”, zejména s ohledem na rostoucí zastoupení Androidu 5.x Lollipop.

Co cloudové úložiště Dropbox nabízí?

  • Snadné sdílení fotografií a dokumentů s rodinou a přáteli.
  • Automatické zálohování pořízených fotek do cloudu.
  • Možnost uložení e-mailové přílohy přímo do Dropboxu.
  • Snadnou úpravu dokumentů.
  • Synchronizačního klienta, který všechny soubory z cloudu kopíruje do počítače a zpět.
  • Webové rozhraní pro správu uložených souborů.

Kde Dropbox 3.0.0 získáte?

Klientskou aplikaci cloudového úložiště Dropbox pro Android si stáhlo již více než sto milionů uživatelů a průměrná známka v Obchodě Play je velice pěkných 4,4 z 5,0 možných. Program lze z Obchodu Play instalovat na zařízení s Androidem 4.0.3 a vyšším, nicméně ne všude je již k dispozici verze 3.0.


[appbox googleplay com.dropbox.android]

Pokud v Obchodě Play ještě máte k dispozici pouze starší verzi 2.x, můžete si Dropbox 3.0 stáhnout z některého z alternativních odkazů. V takovém případě je ale nutné povolit v systémovém nastavení instalaci aplikací ze zdrojů třetích stran. Instalační balíček je velký 36,84 MB.

Nejnovější verzi aplikace aktuálně testujeme na redakční Xperii Z3 s Androidem 5.0.2 a v případě, že najdeme nějaké další novinky, budeme o nich informovat buď přímo zde, nebo formou další aktuality. Zůstaňte tedy naladěni!

Zdroje: Android Police, Android Authority, 9to5Google, Android and Me, Phone Dog, XDA Developers.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

play_store_ico

Obchod Play ve verzi 3.9.17 ke stažení

Zprávičky Karel Kilián Karel Kilián
1 min. uložit na později
Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později

Komentáře (2)