Telefon Doogee F7: Helio X20, 4 GB RAM a Force Touch za méně než 5000 Kč

doogee-flag-F7

Na každém veletrhu se představí hodně telefonů, o nichž se píše všude, protože pochází od velkých značek a přináší dobrou výbavu, ale ničím vyloženě nezaujmou. Potom se představí pár velice zajímavých modelů, o kterých se moc nepíše, ale zajímavé rozhodně jsou. Ke druhému příkladu patří i novinky od čínského Doogee, jež představilo slibně vypadající modely F7 a F7 Pro, které se mají stát novými vlajkovými loděmi této značky.

Společná výbava

Oba modely mají Android 6.0 Marshmallow, USB-C, velkou kapacitu baterie a desetijádrový procesor MediaTek Helio X20 taktovaný na frekvenci 1,4 až 2,5 GHz doplněný o grafický čip Mali-T880MP4. Zajímavým prvkem, který by mohl zajistit vysoké prodeje, je FullHD displej s technologií Force Touch. Na zadní straně se shodně nachází čtečka otisků prstů, která je, jako celý telefon, vyvedena ve zlaté, stříbrné nebo šedé barvě. Ani u jednoho modelu nebyla potvrzena (či vyvrácena) chybějící 800 a 900MHz LTE frekvence. Přítomnost LTE potvrzena byla. Pojďme se na jejich výbavu podívat detailněji.

Doogee F7

První model, jenž je z dvojice ten méně vybavený, nabídne skvělé specifikace. Na přední straně se nachází 5,5palcový displej. RAM paměť dosáhla velikosti 3 GB a vnitřní základních 16 GB. Hlavní fotoaparát nabízí rozlišení 16 MPx, předním budete moct fotit snímky o rozlišení až 8 MPx. Baterie má nadprůměrnou kapacitu 3600 mAh. Měla by zajistit jeden den výdrže i při vytíženém pracovním dni.

Doogee F7 Pro

Druhý, vybavenější model, obsahuje větší 5,7palcový displej. Zvětšení se dočkaly i paměti, které mají hodnoty 4 GB a 32 GB. Rozdílná jsou i rozlišení fotoaparátů, které fotí snímky o velikosti 21 a 13 MPx. Posledním rozdílem ve výbavě je 4000mAh baterie, jež bude schopna udržet telefon v provozu i dva dny.

Zatím nebylo vydáno prohlášení, zda se tyto telefony dostanou na náš trh oficiální cestou, ale Doogee se na evropský trh soustředí a v České republice už nějakou dobu působí. Již z nadpisu bylo patrné, že byly představeny telefony útočící poměrem cena/výbava. Model F7 se začne v březnu prodávat za 180 dolarů (4500 Kč bez DPH), zatímco F7 Pro za 200 dolarů (4900 Kč bez DPH). Poslední informací, kterou dnes o Doogee zmíníme, je přítomnost skoro čistého Androidu, jenž nebude výkonný hardware nijak zpomalovat a přislibuje i rychlé budoucí aktualizace.

Zdroj: GizChina.com.

Jaromír Šolc
O Autorovi - Jaromír Šolc

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

doogee_ico

Recenze telefonu DOOGEE Collo DG100

Tablety Karel Kilián Karel Kilián
7 min. uložit na později

Komentáře (11)