S aplikací Google už vám neuteče ani jeden Doodle

aplikace-google-nove-doodle-ico

Doodle jsou obrázky, které zdobí domovskou stránku vyhledávače Google. Jejich charakteristickým znakem je určitá nepředvídatelnost – jen málokdy lze předem odhadnout, jakému tématu, události nebo osobnosti je vyhledávací gigant věnuje. Některé Doodle je informativní, jiné inspirativní, několik jich dokonce bylo interaktivních. Nicméně pokud nenavštěvujete úvodní stránku vyhledávače každý den, je poměrně snadné nové Doodle přehlédnout.

Prvním krokem, jak upozornit veřejnost na nový tematický obrázek, bylo spuštění oficiálního účtu Google Doodles na sociální síti Twitter. Na starší Doodly se můžete podívat také na webové stránce www.google.com/doodles. Nyní Google přichází s další cestou, jak můžete sledovat nové Doodly tak, aby vám neunikla žádná novinka. Nově si můžete zapnout oznámení v případě, že je zveřejněn nový obrázek.

Zapněte si oznámení na nový Doodle!

Oznámení obstarává nová verze aplikace Google. Ve výchozím stavu je tato funkce vypnutá, takže ji v případě zájmu budete muset sami aktivovat. Novou možnost najdete v sekci Nastavení, pod položkou Notifications (na Sony Xperia Z3 s Androidem 6.0.1 Marshmallow ji ani při nastavené češtině nemáme lokalizovanou; stejnou zkušenost mají i polští uživatelé). K aktivaci pak slouží jediný přepínač Doodles. Pokud ho zapnete, budete dostávat oznámení o nových hrách, videích a interaktivních obrázcích, které Google vystavuje na své titulní stránce.

Uvedený popisek však naznačuje, že upozornění nebude zobrazováno v případě nového statického obrázku, což nemůžeme v tuto chvíli potvrdit, ani vyvrátit. Je ale velmi pravděpodobné, že v nadcházejících týdnech a měsících přibydou další možností oznámení této nové funkce. Cosi napovídá umístění položky Notifications na první místo nabídky pro nastavení.

Nastavení oznámení o nových Doodlech se začalo uživatelům objevovat v pátek. Podle všeho je aktivováno na straně serveru a nesouvisí tedy s verzí aplikace pro Android. Podle ohlasů uživatelů se nová položka objevuje jak v poslední verzi 6.10, tak i ve starší 6.9 a některých ještě starších sestaveních.

Pokud tedy chcete vědět, když Google publikuje na svém webu nový Doodle, podívejte se do nastavení aplikace a zapněte si notifikaci.

Máte v nastavení aplikace Google novou sekci Nastavení s možností zapnutí upozornění na nové Doodle? Dejte nám vědět, na jakých verzích aplikace je tato položka k dispozici! Pokud ji máte, zapnete si ji?

Zdroje: androidpolice.com, androidauthority.com, 9to5google.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (3)