Co se starým telefonem? Proměňte ho v chytrý reproduktor Google Home

chytry reproduktor google home

Většina chytrých telefonů má softwarovou podporu dva roky, to je určeno tím, že průměrná doba výměny chytrých telefonů je u uživatelů právě 24 měsíců. Většina lidí tedy mění telefony za nové, staré buď prodávají, darují, nebo se na ně práší. A právě pokud máte starý telefon, který se nevyužívá, můžete jej jednoduše proměnit v chytrý reproduktor Google Home.

Chytrý reproduktor Google Home za zlomek ceny

Google Home je velmi dobrý kus hardwaru, jenže není oficiálně dostupný v České republice a cena není zrovna nízká. Ve Velké Británii stojí například v přepočtu čtyři tisíce korun. Přitom ale to hlavní – Google Assistant, je dostupný ve většině telefonů vydaných v posledních dvou letech. S tímto návodem si tak budete moct velmi jednoduše vytvořit takovou domácí verzi chytrého reproduktoru.

Co všechno potřebujete?

V prvé řadě samozřejmě telefon s podporou Google Assistant. Asistent od Googlu funguje na zařízeních, kde je alespoň Android 6 Marshmallow. Zároveň musí mít rozlišení displeje minimálně 720p a 1,5 GB RAM paměti. Na starších telefonech můžete používat Google Now.

chytry reproduktor domaci

Další věcí, která je potřeba, je reproduktor. Je v podstatě jedno, jestli je Bluetooth nebo na audio jack. Měl by ale mít možnost nabíjení nebo zapojení přímo do elektrické sítě, aby byl k dispozici 24/7. Některé reproduktory se po chvíli neaktivity automaticky vypínají, takové nejsou ideální.

Jak nastavit Google Assistant?

Nejdůležitější věcí je nastavit správně Google Assistant, aby neustále poslouchal. Zní to trochu děsivě, ale je to způsob jak chytré reproduktory fungují. Před samotným nastavením ještě dodáme, že Assistant není dostupný v českém jazyce. K použití musíte jazyk telefonu přepnout na angličtinu. Chvíli po aktivací jazyka, se vám objeví při podržení Home tlačítka Google Assistant. Poté postupujte takto:

 1. Ujistěte se, že aplikace Google je aktualizovaná na poslední verzi.
 2. Otevřete aplikaci pro Google vyhledávání (Google Now).
 3. Klikněte na Settings – Voice.
 4. Vyberte “Ok Google” detection.
 5. Postupujte podle instrukcí, aby se Assistant naučil váš hlas.
 6. Zapněte položku Say “Ok Google” any time.
 7. Vraťte se zpátky do Voice a vyberte položku Hands-Free.
 8. Zapněte položky For Bluetooth devices a For wired headsets.
 9. Vraťte se zpátky do Voice a nastavte funkci Speech Output na On.

 

První část nastavování je za námi, v druhé se pustíme do samotného asistenta.

 1. Otevřete aplikaci pro Google vyhledávání (Google Now).
 2. Klikněte na Settings.
 3. Nahoře zvolte ještě jednou Settings u Google Assistant.
 4. Klikněte na Phones.
 5. Ujistěte se, že Google Assistant je aktivovaný.
 6. V položce Preferred Input zvolte Voice.

 

V nastavení Google Assistant můžete také asistenta propojit s chytrou domácností a nastavit další věci podle vašich představ.

Google Assistant porovnání funkcí

Google Assistant porovnani funkci

Skládání chytrého reproduktoru

Jakmile už máme vše nastavené, stačí jen propojit reproduktor s telefonem. Použít se dá například Bluetooth nebo AUX kabel. V ideálním případě byste měli mít telefon i reproduktor připojen do elektrické sítě, aby se zařízení nemohla vybít. Pokud to reproduktor umožňuje, tak je lepší vypnout funkci automatického vypínání při neaktivitě.

 

A to je vše, pokud řeknete “Ok Google”, budete moct používat všechny příkazy, jaké jsou u Google Home reproduktoru. Bohužel u některých funkcí je vyžadována akce na telefonu, pokud vám to ale nevadí, tak můžete mít chytrý reproduktor za zlomek ceny.

Co obvykle děláte se starými telefony?

Zdroj: phandroid.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)