DMS na Androidu – jak málo stačí k přispění na pomoc postiženým povodněmi

No Image-02

V uplynulém týdnu nápachala voda v Čechách zase jednou pěknou neplechu. Povodeň si vyžádala oběti na životech, lidé přišli o bydlení, o majetek, obce přisly o mosty, lávky či obecní komunikace a humanitární organizace, a nejen ony, rozjely akce na pomoc všem postiženým. Aby měly organizace pomoc z čeho financovat, může jim přispět kdokoliv z nás. Objemnější příspěvky můžete realizovat platební kartou, či skrze PaySec a návod, jak na to, najdete na http://www.darujspravne.cz/povodne. Menší příspěvky pak můžete realizovat pomocí DMS za 30Kč, které jistě nebudete postrádat.

DMSky asi nejsou pro nikoho novinkou, nicméně jako uživatelé Android telefonů máte nyní možnost s DMSkami nakládat mnohem komfortněji. Inmite se do humanitární činnosti zapojil vytvořením Androidí aplikace pro práci s DMSkami. Aplikaci jsme vytvořili jako interní 20% projekt (ano, inspirujeme se od Google) v přímé spolupráci s organizací Fórum dárců, která stojí za celou platformou DMS.

V aplikaci máte přehled o aktuálních DMS projektech a můžete na ně přímo jedním klikem přispět. Aplikace Vám také nabízí seznam projektů, na které jste vy sami přispěli. To může přijít vhod například tehdy, pokud chcete přispívat pravidelně. Ruku na srdce, koho z vás nezahřeje pohled na dvoustránkový seznam vašich příspěvků, kterými jste pomohli dobré věci. Chcete-li se s tímto svým pocitem otevřít světu, můžete rovnou z aplikace tweetnout či přispět na Facebook, podle toho, jakou službu v telefonu používáte. No a pokud náhodou nevíte, komu byste kromě postižených povodněmi přispěli, zatřeste si v aplikaci telefonem a on Vám nějakou DMSku sám vybere.


Teď už jen zbývá říct si, jak na to. Pokud prohlížíte tento článeček z telefonu s Androidem, stačí když kliknete na http://bit.ly/DMSka (případně načtete QR kód tady vpravo) a dostanete se přímo do marketu. Vy ostatní pak můžete v Android Marketu vyhledat “DMS” a oficiální aplikačka je na světě. Ve Fóru dárců mají z aplikace velkou radost. Věříme, že ji udělá i Vám a hlavně, že dokáže zprostředkovat pomoc těm, kteří ji potřebují. Pokud budete mít k aplikaci komentáře, či nápady, určitě se s námi podělte a samořejmě budem rádi, když DMSku v marketu také ohodnotíte.

Tak příjemné přispívání, Androiďáci!

Pavel Petřek
O Autorovi - Pavel Petřek

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)