Aplikace Disa: Parádní náhrada za Facebook Messenger

Disa – náhleďák

Pokud vás z nějakého důvodu trápí běžný klient pro facebookový chat, máme pro vás dobrou zprávu. Kvalitní náhrada za originálního klienta se hledá poměrně těžko. Ne že by v Obchodě Play alternativy nebyly, ale bývají plné reklam, fungují jen zpola nebo prostě nejsou příliš povedené. Ovšem neznamená to, že dobré alternativy v Obchodě Play nejsou vůbec. Jednou z těch dobrých je například aplikace Disa, která dokáže ještě o něco víc než jen základní funkce Messengeru.

Více kecálků v jednom

První výhodou aplikace Disa je možnost sloučení několika služeb do jediné. Kromě facebookového chatu můžete v aplikaci používat také WhatsApp nebo SMS. Za nějaký čas by podle vývojářů mělo přibýt také několik dalších služeb, jako například Hangouts. Zatím tuto možnost nemáme, ale i tak je v současnosti Disa skvělou aplikací.

Na rozdíl od klasického Facebook Messengeru je Disa daleko lépe optimalizovaná. Není tedy tolik náročná na spotřebovávanou energii ani na operační paměť. Aplikace tedy nebrzdí telefon, což se projeví v podstatě ihned po odinstalování běžného klienta.

Design a barevná provedení

Aplikace je designově poměrně jednoduchá. Vychází z grafického jazyka Material Design, ale nevyužívá jeho možností naplno. Spíše by se dalo říci, že tam, kde je o prvky tohoto jazyka aplikace ochuzena, je vylepšena vlastními prvky.

Seznam kontaktů je umístěn v levém vysouvacím panelu, který je ale současně výchozí obrazovkou. Pokud pak využijete sloučení Facebook Messengeru a WhatsApp, můžete si v nastavení pro každou ze služeb nastavit vlastní barevné záhlaví. Díky tomu pak poznáte, ve které službě vám ten či onen kontakt psal.

Disa - náhrada za Messenger (2)

Co Disa umí a co postrádá

Aplikace Disa umí většinu funkcí, které nabídne i běžný Facebook Messenger. Můžete kromě psaní posílat obrázky, spustit fotoaparát přímo z aplikace s chatem, sdílet svou polohu nebo například zanechat namluvený vzkaz. Základní funkce, jako například oznámení o přečtení zprávy nebo informace, že vám kontakt píše, jsou pak naprostou samozřejmostí.

Co Disa naopak postrádá, je několik doplňkových funkcí. Například zde chybí možnost posílání „nálepek“ nebo jedna z novějších funkcí – vlastní pojmenování kontaktů.

Co dodat?

Aplikace Disa toho má hodně co nabídnout a chybějící funkce nejsou natolik důležité, aby se nedaly postrádat. Co uživatel získá, je především plynulejší chod telefonu, znatelnou úsporu baterie a možnost sloučení více služeb pod jednu aplikaci. Notifikace chodí v podstatě ihned, můžete si k nim dokonce nastavit vlastní vibrace, abyste již podle nich poznali, co vám telefon oznamuje. Někdo by mohl namítnout, že je s klasickým Facebook Messengerem spokojen. Pokud tomu tak je, může ho klidně používat dál a na aplikaci Disa zapomenout. Podotýkáme ale, že během testu byla výměna aplikací dobře znatelná i na výkonnějších zařízeních, jako například LG G3, Honor 7 nebo HTC One M8.

Aplikace Disa je zdarma, takže o to více potěší, že je bez reklam. Je sice pouze v angličtině, to nám ale příliš nevadí, protože jakmile jednou aplikaci nastavíme, není třeba již více nastavení navštěvovat. Pokud jde o oprávnění, aplikace jich požaduje poměrně hodně. Všechna ale souvisí s funkcemi, které aplikace nabízí, takže jsou pochopitelná a jednoduše akceptovatelná.

Disa (Unified Messaging Hub)
Disa (Unified Messaging Hub)
Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

Svéhlavý geek, který od dětství digitalizuje svět kolem a přivádí do něj nejnovější technologické prvky a výstřelky. Také zarytý Androiďák, v posledních letech organizátor GUG.cz… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)