Digitální služby můžete nově vrátit do 14 dní: Začal platit nový zákon EU

novy zakon eu digitalni sluzby

S velkým množstvím aplikací a her se poměrně často stává, že za nějakou zaplatíte a po instalaci zjistíte, že to není ono. V takovém případě je můžete vrátit do dvou hodin. U digitálních služeb to ale neexistovalo, až do včerejšího dne. Začal totiž platit nový zákon EU a dnes se již digitální služby můžou na Google Play vrátit až za 14 dní.

Nový zákon EU ohledně digitálních služeb platí v zemích EHP

Změny se vztahují pouze na uživatele ze zemí Evropského hospodářského prostoru (EHP) a pouze na nákupy uskutečněné po 28. březnu 2018. Na první pohled to vypadá, že se změny týkají i samotných aplikací a her, jenže není tomu tak. Zrovna software má výjimku. Změny se týkají digitálních služeb.

google disk digitalni sluzby Například na Google Disk se vztahuje nový zákon EU o digitálních službách

A to je například předplatné Google Disku. Pokud se vám tato služba nebude líbit, tak máte nově 14 dní na to, abyste požádali o vrácení peněz a Google vám musí vyjít vstříc. Po uplynutí prvních 14 dnů nebudete mít na vrácení platby (ani jinou alternativní nápravu) nárok s výjimkou případů, kdy služby vykazují vady, jsou nedostupné nebo nefungují podle popisu.

Přijde vám 14 dnů na případné vrácení digitální služby jako dostatečný čas?

Zdroje: androidpolice.com, support.google.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Google-Play-Logo

Nový Google Play ke stažení!

Zprávičky David Mysliveček David Mysliveček
2 min. uložit na později
system android 8

Android 8 novinky: Shrnutí hlavních funkcí

Články David Trlica David Trlica
4 min. uložit na později

Komentáře (8)