DaTunner – jednoduše naladěná kytara

hi-256-11-275991c03aee429b7b00a42788bfe2ff53a9bacb

 

Hrajete na kytaru? Umíte ji naladit? Ne? Proč si nevzít na pomoc android aplikaci DaTuner.

Da Tuner je jednoduchá ladička, která ve své neplacené verzi bohatě splňuje očekávání. Po spuštění uvidíte dvoubarevné prostředí, v jehož černém podkladu jsou zobrazeny dvě osy a aktuální tón programem odposlouchávaný tón.

 

Pogram umí sám rozpoznávat tóny, takže stačí jen brnkat a vědět, že například struna, na kterou právě brnkáte má znít jako G. Ostatní už je jen o točení kolíky resp. ladícími mechanikami kytary. Osa x zobrazuje přesnost tónu, tedy přesnost jeho nalezení, takže až bude čárečka uprostřed máte nalazeno. Osa y zobrazje intenzitu tónu, tedy jak hlasitě je odposlechnut. To se hodí pokud ladíte elektrickou kytaru, která bez zesilovače zní opravdu slabě. Ladičku přiložíte blíže a rozeznávání tónu je hned kvalitnější. Poslední údaj který obrazovka zobrazuje je frekvence tónu. Takže pokud si chcete ověřit, že je to opravdu tón, který hledáte stačí si porovnat frekvence.

Jednoduché prostředí DaTuneru

Jednoduché prostředí DaTuneru

Tak to byla základní bezplatná verze.

Co navíc nabízí placená verze? Například kalibraci na “komorní a”, nastavení citlivosti nebo redukci hluku. Často se hodí transpozice do jiné tóniny, kterou taktéž placená verze nabízí. Mezi dalšími funkcemi je mimojiné možnost změnit rozsah ladění apod.

Dá se řící, že placená verze nabízí o sto procent více než neplacená verze. Na druhou stranu je nutno si přiznat, že to co většinou požadujeme od ladičky je, aby nám pomohla naladit hudební nástroj, nejčastěji tedy kytaru, což DaTuner ve své neplacené verzi bohatě splní.

Cena placené verze je 43,25Kč.

Tuner – DaTuner
Applaud Apps
Verze 2.23 (3. 10. 2011)
Velikost 198 kB
1.6+

Zdarma

 

petr_kuban
O Autorovi - petr_kuban

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)