Další Xiaomi Power Bank, tentokrát 5 200 mAh za 6$

xiaomi_ico

Pokud nás čtete pravidelně, a my věříme, že ano, tak jste určitě zachytili informaci o zajímavém příslušenství od čínské společnosti Xiaomi. Ta je známá především produkcí špičkově vybavených telefonů za příznivé ceny. Jednalo se o externí baterii s kapacitou slušných 10 400 mAh a tělem z odolného hliníku (více si můžete přečíst zde). Ještě zajímavější však byla informace o ceně této baterie, kterou výrobce stanovil na příjemných 11$ (asi  230 Kč). Nyní se Xiaomi chystá představit další, tentokrát s menší kapacitou, ale i cenou.

Xiaomi Power Bank 10 400 mAh Xiaomi Power Bank 10 400 mAh

Podle čínského webu Inpai by nová Xiaomi Power Bank měla mít kapacitu přesně poloviční, tedy rovných 5 200 mAh. Stejně jako v případě větší baterie, bude tělo i zde vyrobeno z odolného hliníku. Cena bude také téměř poloviční, konkrétně by nová powerbanka měla na čínském trhu stát 6$ (asi 125 Kč). Podle zdroje bude k dispozici až devět barevných variant.

Xiaomi Power Bank 5 200 mAh Xiaomi Power Bank 5 200 mAhXiaomi Power Bank 5 200 mAh Xiaomi Power Bank 5 200 mAh

Aktuální powerbanka s kapacitou 10 400 mAh je schopná dobíjet nejen telefony Xiaomi, ale například i produkty značek Apple, Samsung, HTC a další. Předpokládáme tedy, že menší verze na tom bude s podporou těchto zařízení stejně. Konkrétní informace o dostupnosti nejsou známy. Zákazníci mimo Čínu, tedy i my, se ovšem musí připravit na fakt, že cena na jejich trzích nebude takto “pohádková”.

Jen pro zajímavost, společnosti Xiaomi se podařilo v prosinci roku 2013 prodat na čínském trhu více zařízení, než jihokorejskému Samsungu. Xiaomi tak v blízké budoucnosti plánuje expandovat i na další trhy.

Zdroj: phoneArena, Inpai

Filip Valtr
O Autorovi - Filip Valtr

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)