Další univerzální nástroj na root zařízení s Jelly Beanem a ICS

root_ico

Nejrůznějších nástrojů na rootnutí zařízení s operačním systémem Android bychom se dnes patrně nedopočítali. Bylo jen otázkou času, kdy s rozšiřováním Androidu 4.1 Jelly Bean přijde také “univerzální nástroj”, který by si měl poradit i se zatím poslední verzí OS Android. Server XDA Developers dnes upozornil na skript, napsaný vývojářem, který v diskuzním fóru vystupuje pod přezdívkou Bin4ry. Ten představuje svůj univerzální nástroj: “Udělal jsem malý skript, který je schopen rootnout telefony s ICS a JB. Využívá problém “remount timing”, který se vyskytuje v Androidu ve službě “adb restore”. Za normálních okolností by tedy měl fungovat na téměř všech zařízeních s Androidem 4.0 a 4.1.”

Uživatelé zatím úspěšně otestovali uvedenou metodu rootnutí na řadě nejnovějších telefonů Xperia a Google Nexus 7, a je velmi pravděpodobné, že bude fungovat i na dalších zařízeních. To oceníte především při nákupu nového mobilu s Jelly Beanem, nebo pokud se dočkáte updatu firmware.

Použití nástroje je jednoduché: stáhnete soubor Root_with_Restore_by_Bin4ry_v3.rar (má 1,83 MB), rozbalíte ho do nějaké složky, spustíte dávkový soubor runme.bat a pak budete postupovat podle pokynů na obrazovce. Jako ve všech ostatních případech je nutné mít nainstalované správné ovladače telefonu a povolené ladění USB. Asi nemusíme zdůrazňovat, že rootnutím telefonu riskujete ztrátu záruky, a že byste před touto operací měli provést zálohu telefonu, ačkoli autor deklaruje, že při rootnutí nedochází k mazání žádných dat.

Stačí se držet pokynů na obrazovce

Stačí se držet pokynů na obrazovce

Pro telefony Xperia T, Xperia S, Xperia P je v menu vlastní volba, neboť tato zařízení nepodporují nativní obnovení přes ADB. Sony přidalo svou vlastní vlastní aplikaci “Backup & Restore”, taže je nutné použít specifický přístuo. V tomto případě tedy stačí vybrat správnou možnost.

Další informace a podrobnosti najdete v příslušném vláknu XDA fóra.

Zdroj: XDA Developers a XDA fórum.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)