Dacor představil troubu s Androidem

6a00d83451c9ec69e20154344e66eb970c-320wi

Systém Android se vplížil do dalšího zařízení, které ani v nejmenším nepřipomíná telefon ani tablet. Jedná se totiž o troubu, která slouží k přípravě chutných jídel a pokrmů. Společnost Dacor představila toto zajímavé řešení do vaší kuchyně, které kromě standardní výbavy každé trouby přináší také displej a zabudované mini PC s Androidem, které řídí provoz trouby, zvládne ovšem i jiné doplňkové činnosti – například prohlídku videoportálu Youtube, poradí s přípravou jídel či ovládáním trouby, díky aplikaci Obchod Play lze však předpokládat, že zvládne i jiné aplikace pro Android. Otázkou zůstává, kolik aplikací bude kompatibilních – přeci jen, programátoři při tvorbě Angry Birds nejspíše nepředpokládali, že byste si mohli krátit čas při pečení kachny hraním Angry Birds na displeji trouby.

Mitts-on with the Dacor Android-powered oven

Mitts-on with the Dacor Android-powered oven

 

A jaký je použit hardware? Tedy samozřejmě ten, co se stará o běh Androidu a řídící činnost, o troubách toho v redakci příliš nevíme.

   • Samsung S5PV210 1 GHz CPU
   • PowerVR SGX 540 GPU
   • 512 MB DDR2 RAM
   • 16GB úložiště
   • Rozšíření vnitřní paměti až do 32 GB
   • Wi-Fi

zdroj: androidcentral.comandroidpolice.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)