CyanogenMod 13: vyšla první „noční sestavení“ pro 7 zařízení

cyanogenmod_13_ico

Tým vývojářů kolem patrně nejpopulárnější alternativní ROMky oznámil vydání prvních „nočních sestavení“ („nightlies“) CyanogenMod 13 (CM13). Nejnovější verze vychází z nedávno uvolněného Androidu 6.0 Marshmallow a je k dispozici ke stažení na oficiálním webu.

„Noční sestavení“ („nightly“) je označení vývojové verze, kterou lze považovat za testovací. S ohledem na probíhající vývoj nelze tuto verzi doporučit uživatelům vyžadujícím stabilitu a spolehlivost. Až se podaří vyladit všechny detaily, bude uvolněn takzvaný „snapshot,“ tedy fakticky stabilní (nebo stabilnější) verze. Počáteční vlna „nočních sestavení“ ROMky CyanogenMod 13 je omezena pouze na sedm zařízení.

CyanogenMod 13 vychází z Androidu 6.0 Marshmallow CyanogenMod 13 vychází z Androidu 6.0 Marshmallow

Pro která zařízení je k dispozici CyanogenMod 13 nightly?

Nejnovější testovací verze této ROM byla či v nejbližší době bude uvolněna pro tyto telefony a tablety:

  • OnePlus One (bacon)
  • Nexus 7 2013 (deb & flo)
  • LG G4 (h815)
  • Samsung Galaxy Tab Pro 8.4 (mondrianwifi)
  • LG GPad 7.0 (v400 & v410)
  • LG G3 Verizon (vs985)
  • Moto X 2014 (victara)

CyanogenMod upozorňuje uživatele, kteří hodlají zkoušet jedno z prvních sestavení, že v případě, kdy nebudou provádět mazání dat a reset do továrního nastavení („Wipe Data“/“Factory Reset“), je nutné aktualizovat doplňky třetích stran – zejména aplikace Google. V případě, že používáte neoficiální sestavení vycházející z CM13, je doporučeno provést před instalací této ROM kompletní vymazání dat, cache a dalvik cache. Uživatelům starších stabilních verzí je doporučeno vyčkat na vydání stabilního „snapshotu“.

Seznam podporovaných zařízení jistě rychle poroste, takže pokud v něm zatím nenacházíte svůj telefon či tablet, doporučujeme vyčkat.

Zdroj: Android Central, CyanogenMod a Android Beat.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)